STYLOVÉ KAVÁRNY V OLOMOUCI: TROUBLE CAFE, KAFE JAK LUSK, CAFÉ LA FEÉ

Další díl našeho kavárenského speciálu bude z Olomouce. Pokud patříte mezi milovníky kvalitní kávy, místo snídaně rádi volíte brunch a den strávený v kavárně je synonymem pro den perfektní, přijdete si zde na své.

Trouble café

Před pár dny oslavila své první narozeniny a my si ji zamilovali. Nádherný interiér, skvělé menu a vždy usměvavá obsluha. Zajít sem můžete prakticky kdykoli a s kýmkoli. Na ranní kávu, skvostné lívance, rychlý (i pomalý) oběd, pracovní schůzku… Až budete toužit po troše klidu, projděte kavárnu až úplně dozadu. Čekat tam na vás bude tichý oddíl s více než pohodlnými sedačkami, tlumeným světlem a hlavně, to ticho!

Kafe jak lusk

Název mluví za vše. Krásná kavárna téměř v centru města. Jejich prioritou jsou kvalitní suroviny a poctivá příprava. Je libo výběrovou kávu z lokálních pražíren? Limonádu či fresh ze sezónních surovin? Vyhlášené dezerty jsou samozřejmě domácí, jak jinak. Pokud bychom měli vybrat jednu věc, kterou zde, kromě kávy, musíte ochutnat, volba by byla celkem jasná. Toasty a zase toasty – zapečené se šunkou, sýrem, bazalkovým pestem, rajčátky… zkrátka pohádka!
PS: Pokud příliš neholdujete masu, není problém je připravit v bezmasé variantě!

Café La Feé

Malá útulná kavárnička v centru Olomouce s nádherným venkovním sezením. To, že si zde můžete dát kvalitní kávu, výborné dezerty nebo zajít na skvělý brunch, už asi není třeba opakovat. I přesto je tu něco, čím je tato kavárna jedinečná. Od 13 hodin si zde můžete dát ty nejlepší palačinky, které jsme zatím měli čest ochutnat. Prověřeno. No a pokud se vám nebude chtít do té zimy venku, dejte si víno a prodlužte si chvíle klidu.

Tereza Bartoňová
Zdroj fotografií: enthusiaster.cz, restu.cz, piecesofmyworld.cz, facebook.com/KAFEJAKLUSK, facebook.com/cafelafeeolomouc

Leave a Reply