V ČEM SPOČÍVÁ KOUZLO KOZÍ KOSMETIKY?

Kozí kosmetika je populární. Ale proč vlastně? Jde jen o marketingový tah, nebo má kozí mléko blahodárné složení?

kosmetika z kozího mléka 2

Proč právě kozí mléko?

Čím dál častěji vídáme v regálech v drogeriích výrobky z kozího mléka. Proč si ale právě výrobci kosmetiky natolik oblíbili ono kozí mléko? Má totiž hvězdné složení. Skládá se nejenom z enormní dávky mastných kyselin a vápníku, ale je to i skvělý zdroj vitamínu B12, bílkovin, draslíku a fosforu.  Z toho jednoznačně vyplývá, že je skvělé ho zařadit do svého jídelníčku. Má však blahodárné účinky i v podobě krému?

Vlastně proč ne, kozí mléko totiž bylo velkým tajemstvím i nejkrásnější ženy Egypta, Kleopatry. Říká se, že se královna namáčela do vany plné kozího mléka a její pokožka tak byla vždy jemná a zářivá. Kozí mléko obsahuje mimo jiné i složky, které napomáhají odstranění mrtvých kožních buněk a podporují vytváření nových. Díky tomu kozí mléko dokáže pokožku hloubkově vyčistit a vyživit.

kosmetika z kozího mléka 3

Pro koho je kosmetika z kozího mléka určena?

Kosmetika z kozího mléka je vhodná pro všechny, kteří bojují se suchou nebo citlivou pokožkou. Velkou výhodou je, že se snadno vstřebává do kůže. Látky obsažené v kozím mléce ochraňují pokožku před všudypřítomnými bakteriemi a před škodlivým vlivem z vnějšího prostředí. Napomáhá také snížit podráždění, zarudnutí a svědění u problematické kůže s ekzémy či jinými kožními onemocněními. Je vhodné i jako prevence proti tvorbě vrásek.

3 TIPY REDAKCE

ZIAJA odličovací mléko 89 kč

Vybrat to správné odličovací mléko je občas složité. Každá máme úplně jinou pokožku a vyhovuje nám tím pádem každé něco jiného. Mléko skvěle odstraňuje make-up a hravě přepere i neslíbatelné rtěnky. Ačkoliv se jedná o mléko, pokožka nezůstává nijak mastná, ale pouze krásně vyživená a jemná. Jednoduchá vůně dodává odličovacímu mléku třešničku na pomyslném dortu. Nic víc snad nemůžeme od odličovacího mléka chtít.

ziaja-goats-milk-cistici-mleko-a-pletove-tonikum-2-v-1___16

Farma Koza Sprchový gel s medem a kozím mlékem 189 Kč

Lahodná vůně medu převedena do pěnové verze, která provoní váš sprchový rituál a skvěle se postará o vaši pokožku. Sprchový gel, po kterém nebudete mít pouze pocit čistoty a svěžesti, ale vaše pokožka se stane vláčnější, jemnější i elastičtější. Skvěle také napomůže k odstranění odumřelých buněk, což vede k méně zarostlým chloupkům. Farma Koza je malá rodinná firma, která chová své kozy ve Valašském meziříčí a z jejich mléka vytváří tyto skvostné produkty.

foto1

LA CHEVRE Denní hydratační krém s tvarohem 321 Kč

Pokud máte problémy s pletí a vaše pokožka je hodně citlivá a nemůžete pořád sehnat ten pravý krém na váš obličej, vyzkoušejte denní hydratační krém s tvarohem z kozího mléka. Pleť skvěle hydratuje, ale přitom se i dobře absorbuje, a tak nezanechává na obličeji pocit mastnosti. Hravě si poradí i s pletí, která má sklony k ekzémům.

30231

Zdroj fotografií: notino.cz ; benu.cz ; farmakoza.cz
Barbora Petříková