VRAŤTE SVOU PLEŤ ZPĚT DO FORMY V 5 KROCÍCH

Stres nemusíme nutně pociťovat jen vnitřně. Potýkáme se s nachlazením, všímáme si střídání pochmurných nálad a častokrát i pozorujeme rapidní zhoršení vzhledu pleti. Tuto nemilou změnu pozorujeme zejména tehdy, máme-li problematickou pleť. Co pro ní tedy můžeme udělat, aby byla znovu krásně čistá?

1, Uberte

Že se vaše pleť neobejde bez veškeré kosmetiky, kterou používáte? Potřebujete každý den aplikovat denní i noční krém? Nemůžete žít bez pleťové vody, peelingu, obličejové masky, čistítka, konjakové houbičky a spousty dalších pomůcek? Možná je to přesně naopak! Pokud používáte spoustu kosmetiky a ještě jí kombinujete dohromady, nemůžete čekat žádné skvělé výsledky. Každá pleť, i ta mastnější, potřebuje kvalitní výživu. Vsaďte na pár osvědčených přípravků a po pár týdnech budete překvapeni výsledkem. V tomto případě rozhodně platí heslo: „Méně je více.“

Zkuste si vybrat ze své kosmetiky tři hlavní produkty a u těch setrvejte. Ráno obličej jemně umyjte vodou, na něj rozetřete nejlépe čistou květinovou vodu. Může být heřmánková, levandulová nebo růžová, záleží na vaší preferenci. Večer smyjte make-up také vodou a použijte přípravek na hloubkové čištění, např. peeling, obličejovou masku nebo čisticí roládu. Těsně před spaním aplikujte na obličej výživnou péči. Najděte, který olej vyhovuje přesně vám. Sušší pokožce většinou svědčí arganový nebo ricinový olej, mastnější pleť zase ocení jojobový či konopný. Otestujte také karité, neboli bambucké máslo. To funguje na každém typu pleti, jelikož vyživí a zároveň zahojí nedokonalosti.

2, Hydratovat, hydratovat a zase hydratovat

Výživu pokožky můžeme rozdělit na dva druhy – vnější a vnitřní. Při vnější hydrataci bychom se měli zaměřit především na již zmíněné olejíčky. Dalším pomocníkem při péči zejména o problematickou pokožku je tea tree olej, který má vynikající antibakteriální účinky. Jednoduše ho aplikujte na problémová a podrážděná místa, on už si s nimi poradí sám.

Vnitřní hydratace těla je stejně důležitá, dbejte proto na pitný režim. Vyvarujte se alkoholu a nápojům obsahující cukr, kvůli kterému se ucpávají póry.

3, Útrum stresu

Když se uvnitř necítíme dobře, nemůžeme čekat pozitivní změny ani na povrchu. Všichni občas zažíváme více stresující období, které se také podepisuje na vzhledu našeho obličeje. Nebudeme si lhát, ubírá nám to na sebevědomí. Pokuste se proto vyvarovat práci pod časovým presem a určete si své priority. Tento proces může být zdlouhavý, ale je to cesta, jak se naučíte zvládat stresové situace.

4, Škodlivé látky musí ven!

Vymezte si v týdnu tři čtyři dny, kdy si uděláte čas na hodinku pohybu. Posilujte, běhejte, cvičte jógu, pilates nebo choďte na lekce aerobiku, hlavně se věnujte fyzické aktivitě. Během poctivého cvičení se tělo potí a tím ze sebe vylučuje škodlivé látky, které vám mohou působit problémy na povrchu. V tomto případě vám cvičení zvedne sebevědomí hned dvěma způsoby – pročistí se vám pleť a ještě zpevníte postavu.

5, Pozor na čem spíte

PS: S pocením také souvisí jedna rada – vyměňujte častěji povlak na polštáři, na kterém spíte. Přestože se před spaním umýváme, zachytávají se na polštáři nečistoty, které tam zůstanou. Nedovolte jim, aby se znovu dostaly na vaši tvář a dělaly neplechu.

            Vyzkoušejte těchto pár typů a výsledky se jistě brzy dostaví!

Adéla Džačovská

Leave a Reply