VYTVOŘTE SI DOMA SEDACÍ OKNO BEZ BOURÁNÍ

Natáhnout si nohy ve vlněných ponožkách, v ruce svírat horký hrnek s čajem, otevřít si knížku a mezi stránkami se jen tak zahledět do ulice nebo do zahrady. Zní vám to jako ideální neděle? I nám, proto jsme tu s tipy, jak si vytvořit útulné sedací okno ať už bydlíte kdekoli. Bez větších stavebních úprav.

jak si vytvořit doma sedací okno (3)

Lavice místo parapetu

Sedací okno si zamilujete. Pokud se do něj pustíte a zařídíte si ho dle svého vkusu, stane se vaším nejoblíbenějším místem odpočinku. Svou oázu klidu si můžete vytvořit téměř z jakéhokoli okna. Správné sedací okno disponuje širokým parapetem, jenže ne každý si může jen tak začít přestavovat a bourat interiér. Proto je nejjednodušší cestou, abyste si nechali na míru vyrobit sedací lavici, kterou pod okno zapasujete. Ideálně by měla být široká alespoň 50 cm, klidně ale i jeden metr. Záleží na tom, kolik máte místa. Když zvolíte takovou lavici, která nabídne i úložný prostor, budete moci místo pod oknem efektivně vyplnit čímkoli, co potřebuje uskladnit. Nebo tam odložit oblíbené knihy, časopisy, polštářky i deky, po kterých jen sáhnete, až budete mít chuť si u okna zarelaxovat.

jak si vytvořit doma sedací okno (2)

Hlavně teplo a měkko

Aby sedací okno bylo tím pravým místem plným odpočinku, klidu, harmonie a abyste se na něj rádi vraceli, nezapomeňte si ho vytvořit přesně podle svého vkusu. Milujete pestré barvy? Potáhněte sedací lavici patchworkovou dečkou. Upřednostňujete chalupářský styl? Rozhodně by vám na okně neměla chybět ozdobná záclonka a na lavici vintage kytičkované polštářky. Pokud si dopřejte širší lavici, nechte si na ní klidně vyrobit i matraci, ať pohodlí dotáhnete k možnému maximu. A z okna už vás nikdo nedostane!

jak si vytvořit doma sedací okno (1)

Zdroj fotografií: elledecor.com