10 MÓDNÍCH RAD OD PAŘÍŽANEK

Může se nosit modrá s černou? A co modrá s modrou? Proč si Pařížanka namísto luxusní kabelky koupí raději model ze second-handu? A proč ten jejich styl vlastně tolik milujeme? Top deset módních rad, které by vám dala vaše francouzská kamarádka ohledně módy, na jednom místě.

10 módních rad od pařížanek (1)

1, Luxus neznamená velká loga

Pařížanky nevystavují své bohatství na odiv velkými logy ani zvláště signifikantními výrobky. Namísto ikonických kabelek volí méně proslulé modely, které jsou sice kvalitní a značkové, ale na první pohled rozhodně nepoznáte, že jde o kabelku za desetitisíce.

2, Malé černé kamkoli

Pařížanka ví, že když jednou Coco Chanel přišla s tím, že žena má oblékat černé šaty, je dobře ji poslouchat i dnes. Nejen proto potkáte Pařížanku právě v malých černých a to se svetrem, lodičkami, teniskami i rozevlátým trenchcoatem. V práci, na nákupech, na pláži i na plese.

3, Podpatky ano, ale ne jakékoli

Pařížanka chodí na tak vysokých podpatcích, na kterých ji to jde. Některé proto nepotkáte jinak než na kitten heels, jiné obují high heels i na pařížské kočičí hlavy. Pravidlo je tedy jasné – ať se vám dobře chodí. Nebo, ať to alespoň tak vypadá.

4, Podprsenka není třeba

Saténový top se obléká jedině bez podprsenky. Stejně tak i bílé tílko v létě a klidně rolák v zimě. Když to máte ráda, nic vám nebrání. Francouzky jsou svobodomyslné a oduševnělé. Podprsenka jim patří jen tehdy, když ji chtějí.

5, Zvířecí vzory ani vesta po babičce nejsou passé

Obléknout můžete cokoli, co se vám líbí a k čemu máte vztah. Nebojte se zvířecích vzorů, ani když nejsou v top trendech. Stejně tak můžete vzít slaměnou tašku do sněhu. Když chcete. A když jste sama přesvědčená o tom, že se to hodí.

pařížský styl 2

6, Trendy neurčují styl

Až se vám bude snažit nějaká Pařížanka namluvit, že jí trendy nezajímají, lže. Trendy sleduje, baví ji a nosí je. Jenom po svém, takže to hned tak nepoznáte.

7, Červená rtěnka a lodičky jako záchrana

Když Francouzka neví, jak zachránit situaci namaluje si rty na červeno. Nebo obuje červené lodičky. Nebo oboje. V kombinaci s bílou saténovou halenkou a džínami je úspěch zaručen.

8, Second-hand jako studnice návrhářských kousků

Proč francouzské ženy tolik milují nakupování v second-handech? Mohou tam nalézt unikátní kousky, které hned tak někdo jiný mít nebude a navíc z nich cítí příběh ženy, která je nosila před nimi. Pařížské sekáče jsou plné skvělých kousků od návrhářů za zlomek ceny. Pařížanky to moc dobře ví.

9, Kvalitní trenchcoat

Trenchcoat v camel odstínu doplní jak leopardí pouzdrovou sukni, tak mom jeans, stejně jako malé černé nebo červené lodičky. Už to chápete? Pařížanka přesně zná základní kousky šatníku, ozvláštní je pár klenoty a dohromady vytvoří nádherné kombinace, v kterých vypadá prostě skvěle.

10, Neposlouchejte žádné rady

Pařížanka rady neposlouchá. Sama dobře ví, co ji sluší, co má ráda a co chce nosit i přesto, že to není trendy (třeba modrou s černou). Nezatěžuje si hlavu dress cody, nesnaží se obléci se jako známá herečka. Má módní ikony (velkou je třeba její matka nebo babička), ale bere si z nich jen to nejlepší a zůstává svá.

pařížský styl

Zdroj fotografií: Pinterest.com