3 PODZIMNÍ TRENDY 2019 Z KODANĚ

Kodaňský týden módy nám přinesl to nejlepší, co Dánové v módě umí. Pojďte se podívat na tři trendy, které budou následující zimní sezóně panovat podle našich evropských sousedů, jejichž styl často obdivujeme.

módní trendy odzim zima 2019 2020 kodaň dánsko (2)

1, Hlavně v teple

Značka Holzweiler předvedla kolekci teplých svetrů a přehozů připomínajících deky a vrstvení. Smysl trendu byl jasný – zůstat v teple a stále styloví. Kromě vzorovaných svetrů se objevovaly také cípaté sukně s kostkovaným vzorem. I tak bylo hlavním sdělením navrstvit oblečení tak, aby se člověk nemusel bát vyjít ven do zimy.

módní trendy odzim zima 2019 2020 kodaň dánsko (3)

2, Áčková nabíraná sukně

Modely návrhářky Cecillie Bahnsen působily trochu jako pro Alenku z říše divů. Hlavním stavebním prvkem kolekce se staly áčkové sukně, které ale autorka začala nabírat už pod prsy. Balónové rukávky a stojáčky doplnily téměř všechny šatové modely. Romantickou sukni jako pro panenku můžete podle Dánů obléci i na podzim a v zimě. Třeba s biker boots nebo teniskami.

módní trendy odzim zima 2019 2020 kodaň dánsko (5)

3, Neutrální tóny

Kvalita materiálů je znatelná i z fotografií. Právě jednoduchost v jednobarevných neutrálních látkách považujeme za třetí důležitý trend kodaňského týdne módy. Návrhář Mark Kenly Domino Tan rád pracuje s jednoduchými liniemi a svůj rukopis předvedl i tentokrát. Pokud se něčím z Dánska máme inspirovat, je to rozhodně jeho ležérní styl vrstvení a střižení dámské módy.

módní trendy odzim zima 2019 2020 kodaň dánsko (4)

Zdroj fotografií: vogue.com