LNK RULES O ZAČÁTCÍCH I CHYSTANÉ PŘEHLÍDCE

Krásné spodní prádlo z dílny české návrhářky si může dovolit žena nehledě na svou velikost, autorka totiž podprsenku ráda upraví na míru. Pojďte nahlédnout do příběhu jedné z mladých českých značek a přijměte také pozvání na módní přehlídku.

LNK RULES (1)

Kde se vzal nápad začít šít vlastní spodní prádlo?

Já sama jsem chtěla nosit takové spodní prádlo, které by bylo pohodlné při každodenním nošení, a protože jsem na českém trhu cítila nedostatek takového prádla a shodou okolností zrovna studovala návrhářství, rozhodla jsem se ušít si takové prádlo, které by splňovalo mé požadavky, první kousek byl tedy pro osobní potřebu.

Kdo za LNKrules vlastně stojí?

Za značkou LNKrules stojím já, Elena Kožuszniková. Sama prádlo navrhuji i šiji. V poslední době však už sama nestačím na veškerý chod, proto mám několik lidí v týmu, kteří mi pomáhají s administrativou nebo s vyřízením plánovaných spoluprací.

Samozřejmě spolupracuji externě s modelkami, fotografy nebo grafiky.

Kde jste získala první klientky?

Mými prvními klientkami byly mé kamarádky, které mě pak doporučovaly svým kamarádkám a známým, ty zase daly své doporučení dále a dále až se klientela rozrostla.

Troufnou si u vás vybrat spodní prádlo své partnerce i muži?

Určitě přibývá zákazníků mužského pohlaví, se kterými výběr prádla pro jejich partnerky konzultuji tak, aby výběr byl co nejpřesnější a nejvhodnější. Poptávka je nejvyšší v období před Vánocemi, kdy hodně mužů volí spodní prádlo jako dárek.

Soustředíte se na bralettky, tedy podprsenky nevyztužené a bez kostic, jsou vhodné i pro ženy s větší velikostí?

Určitě ano, pro ženy s větší velikostí košíčků, volím podprsenku, která není tvořená pouze z krajky, ale také tylu a pruženky, který prsu zajišťuje mírnou oporu. Všechny ženy mají také možnost nechat si upravit obvod dle naměřených mír.

Máte za sebou několik spoluprací. Co taková spolupráce obnáší? Na jakou vzpomínáte nejraději?

Mám spolupráce velice ráda. Spolupráce jsou pro mne vždy zajímavé a přínosné. Každá značka má svůj příběh. Moc mne baví poznávání těchto příběhů a lidí, kteří za celým příběhem stojí.

Vždy ale záleží na domluvě, co obě strany od spolupráce očekávají, a jak si samotnou spolupráci představují. Sama asi nedokážu říct, na kterou ze spoluprací vzpomínám nejraději, ale určitě mezi ně patří spolupráce se značkou Project Rehab, Girls Without Clothes a další.

Chystáte něco nového, na co byste ráda nalákala čtenářky?

Plánuji a připravuji vlastní přehlídku, která se uskuteční ve skleníku botanické zahrady Karlovy univerzity dne 3. října. Je veřejně přístupná a může se přijít podívat kdokoli, kdo má zájem a čas.

lnk rules rozhovor