NEJLEPŠÍ KOUSKY Z DÍLNY JIŘÍHO KALFAŘE

Jako první Čech prezentoval svou kolekci na New York Fashion Weeku. Ve své tvorbě se soustředí na populární recyklaci a upcycling. Používá staré materiály, které vylepšuje a vytváří z nich nové luxusní oblečení. Z jeho aktuální nabídky na e-shopu jsme vybrali tři modely, které nás uchvátily nejvíce.

Třicetiletý návrhář Jiří Kalfař má velmi dobře srovnané, jakou cestou se chce ubírat. Možná i díky tomu dosahuje úspěchů, o kterých si jiní jeho kolegové teprve nechávají zdát. Několik let prezentoval své kolekce na londýnském týdnu módy, letos se poprvé ukázal v New Yorku. V zahraničí na sebe dokázal strhnout pozornost, ostatně zaujal i CFDA. Na domácí scénu zapůsobil spíše onen zahraniční úspěch. Zdá se, že jako Češi potřebujeme slyšet ocenění ze zahraničí, abychom dokázali pochopit, jaký poklad doma máme. Zaměřili jsme se na Kalfařovu tvorbu a z dostupných kousků vybrali tři, které nám vzaly dech.

Flitrované bohémské šaty

Bohémský styl 70. let na růžových flitrovaných šatech zaujme už na dálku. Uvolněný střih nabídne pohodlné nošení a široké tříčtvrteční rukávy dodají opravdový retro nádech. Model v kombinaci světlé růžové a vínové vynikne na jakékoli večerní události. Pořizovací cena je zhruba devět tisíc korun.

Tyrkysové vzorované pončo

Pončo ušité ze stoprocentního kašmíru poslouží také jako šátek. Na okrajích je zdobené tmavě modrými třásničkami, na tyrkysovém podkladu vyniká folkový vzor s dominancí červené, oranžové a růžové barvy. Vyjde na necelých šest tisíc korun.

Flitrovaná modro-zlatá sukně

Áčková sukně do pasu končící v polovině lýtek zaujme všechny, kteří milují třpyt flitrů, kombinaci hlubinné modři se zlatou a také rozvolněný střih, který se při chůzi nebo tanci bude efektně vlnit a kouzlit kolem sebe radost z obyčejného pohybu. Materiálově se jedná o spojení modrých a zlatých flitrů. Cena sukně je 14 a půl tisíce korun.

Zdroj fotografií: jirikalfar-shop.com