V JARNÍ KOLEKCI PROPADLA ZDEŇKA IMRECZEOVA 2019 PERFORACI

Česká návrhářka Zdeňka Imreczeova odprezentovala svou Jarní kolekci 2019 až během posledního přehlídkového dne. A bylo na co si počkat. Autorka využila síly perforování, které aplikovala na jednoduchou dámskou business módu a zapůsobila.

zdeňka imreczeova jaro 2019 (2)

Šedé nebo jaké?

Použití velmi jemného černo-bílého proužku z dálky vyvolávalo optickou iluzi, že model byl ušit z látky šedé. Autorka kolekce věnovala první část formální módě, kterou obohatila o prvky efektního perforování. Na šatech, halenkách i sukních vytvořila pomyslné jednoduché geometrické průstřihy, jimiž prosvítala holá kůže modelek. Zůstala u neutrálnější barevné palety včetně světle modré, šedé a černé, ke kterým připojila také nežnou starorůžovou. Na nohu modelkám obula kozačky v netradiční výšce do poloviny lýtek v různých odstínech s kontrastním pruhem.

zdeňka imreczeova jaro 2019 (5).jpg

Kapitáne, vyplouváme!

Druhá část autorské kolekce patřila převážně červeno-bílému či modro-bílému proužku, který si svět módy už dávno neodmyslitelně spojil s námořníky. Imreczeova si vyhrála s kombinacemi více stylů proužků. Třeba na bocích úpletových šatů vložila užší proužky, které postavu opticky více zeštíhlují. Žena v těchto šatech dostává podstatně více volnosti a svobody v pohybu. Snad jakoby první polovina kolekce byla určená hlavně pro pracovní jaro, zatímco ta druhá, letní část, už mávala openspacu na rozloučenou a vydávala se na nezkrotná letní dobrodružství na vodě.

zdeňka imreczeova jaro 2019 (4)

Zdroj fotografií: Facebook.com/MBPFW