JAK NA ORIGINÁLNÍ HÁČKOVANÉ OPALOVAČKY

Letní sezóna je v plném proudu! A pokud i vy patříte k těm, co chtějí nosit jedinečné kousky a vypadat výjimečně, přinášíme vám skvělý a jednoduchý návod na háčkované opalovačky, které zvládne i začátečník. Zaručeně vám získají pozornost a obdiv, zvláště pak, řeknete-li, že jste si je vytvořila sama.

Tak to jsou ony, jednoduché a přesto zajímavé opalovačky, ve kterých se budete cítit skvěle, pohodlně a hlavně originálně. Troufáme si říct, že díky tomuto návodu je zvládne opravdu i začátečník. Jdeme na to?

Jak se vyznat v nákresu

První obrázek rozložených opalovaček na rovném povrchu vám pomůže při srovnávání a hlídaní tvaru vámi tvořených opalovaček. A samozřejmě jsme vytvořili také návod kreslený pro ty, kdo mají raději vytištěný papír s návodem na kolenou při háčkování. Malá kolečka značí obyčejná řetízková oka a zbylé značky značí sloupky s nahozením (tedy dlouhé). Důležité je počítat a počty zaznačených oček dodržovat. Tento návod a jeho řady opakujte tak dlouho, dokud (přiměřováním sama na sebe) nedocílíte požadované velikosti košíčku (trojúhelníku). Čím více řad, tím větší velikost výsledných opalovaček.

Pokud máte raději háčkované návody na videu, připravili jsme pro vás také video návody s určitými úseky, jak při háčkování těchto plavek postupovat. První video je návod na samotný košíček háčkovaných opalovaček. Na druhém videu pak najdete jednoduchý návod na to, jak vytvořit krásný dekorační lem vypadající jako krajka.

Háčkované opalovačky – košíčky (video návod)
Háčkované opalovačky – spodní krajkový dekorační lem (video návod)

K dokončení nám teď chybí šňůrky na vázaní za krk a vzadu pod lopatkami. Vázanku za krk volte raději pevnější. Stačí uháčkovat dostatečně dlouhou šňůru z 2-3 řad klasického krátkého sloupku. Na zadní vázaní pak postačí obyčejný řetízek, kterým oba konce lemu opalovaček svážete. Obecně platí, že čím větší číslo poprsí, (tedy i vyšší váha) tím pevnější způsob volíme a přidáváme na jeho výdrži více řadami.

Leave a Reply