DO PODZIMNÍ KOLEKCE F&F 2019/2020 SE PROMÍTÁ UDRŽITELNOST

Kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že během nákupu oblečení v Tescu si bude brzy moci zakoupit kousky, které myslí na planetu. Britská společnost F&F se viditelně pustila do snahy stát se udržitelnější značkou, minimalizovat svůj dopad a nabízet stále velmi nadčasovou, slušivou a kvalitní módu. To vše reflektuje nová podzimní kolekce 2019/2020.

Zemité odstíny a vzory

Podzimní kolekce F&F definitivně stvrzuje cestu, kterou se britská módní značka vydala s jarní kolekcí, v níž použila na pánské plavky pet lahve. Navenek jí vévodí zemité tóny, neodmyslitelně spjaté s podzimním obdobím, potisky a inspirace posledními kolekcemi návrhářky Victorie Beckham. Můžete si dosyta užít motiv kostky a velkých celoplošných květů. Formální looky snadno oživíte s nějakým z nových business kousků – obleky pokryl pepito a kostkovaný vzor, kalhoty ozvláštňuje populární paperbag pas. Motorkářské kalhoty z umělé kůže unosíte se zajímavými pleteninami, kterých je podzimní kolekce 2019 plná!

I pány potěší široká paleta tlumených odstínů včetně námořnické a denimové. V pánské kolekci se odráží toulky po nizozemském Amsterdamu. Čekají na vás elegantní i trochu odvážnější kombinace, které užijete pro všechny příležitosti.

Bundy z pet lahví

PET lahve se staly velmi důležitou součástí kolekce Podzim/Zima 2019/2020, jelikož díky recyklaci byly použity na ušití podšívek pro podzimní a zimní bundy. V podšívce každé bundy se skrývá celkem sedmnáct PET lahví. Celkový počet spotřebovaných plastových lahví na kolekci bund tak dosahuje vysokých 3,7 milionu kusů. Nejedná se však o jediný krok, kterým se snaží řetězec F&F dokázat, že mu záleží na životním prostředí a který může dopomoci k eliminaci extrémní zátěže na planetu, kterou módní průmysl vytváří.

Iniciativa za lepší módu

F&F se stalo prvním britským supermarketem, jenž podpořil známou iniciativu Better Cotton Initiative. Aktuálně se nachází ve stádiu, kdy minimálně 50 procent veškeré bavlny napříč kolekcemi pro ženy, muže i děti pochází z udržitelných zdrojů. Džíny se udržitelnou cestou v F&F vyrábějí již třetím rokem. Současně se během výroby dává pozor na množství spotřebovávané vody. Na jedněch džínách se ušetří v průměru 23 litrů vody oproti běžnému výrobnímu procesu.

Zdroj fotografií: F&F
PROMOTION

Leave a Reply