JAK SE SPRÁVNĚ STARAT O KOŽENOU KABELKU?

Kůže jako přírodní materiál vyžaduje speciální přístup. Základními pravidly jsou správné skladování a údržba. V pár jednoduchých krocích vás navedeme na cestu, jak se správně starat nejen o kabelku z pravé kůže, ale také o jiné doplňky.

Hnědá semišová kožená Birkin kabelka

Zásada č. 1: Čištění

Možná jsme měli spíše napsat, že je třeba koženou kabelku používat pouze v čistém prostředí. Kůže má totiž sklony do sebe vtahovat mastnotu, pot i prach. Jenže nikdo z nás nežije ve vakuu a kožená kabelka by měla být přítel a pomocník v běžném životě. Takže se nám asi někdy stane, že na ní sáhneme špinavýma rukama. V tom případě je na místě otření suchým nebo lehce navlhčeným hadříkem. Vyhněte se přílišnému namáčení, kůže totiž dlouho schne. Z pohledu dlouhodobého čištění je dobré koženou kabelku dvakrát ročně ošetřit speciálním přípravkem na čištění kůže. Naneste ho na čistý a měkký kus látky a v aplikaci postupujte v kruhových pohybech.

Zásada č. 2: Údržba

Kabelku z pravé kůže byste měli hydratovat úplně stejně jako kůži vlastní. I ona potřebuje být dostatečně vláčná, aby byla ve své nejlepší formě. Bez hydratace by se kabelka časem vysušovala a měla by tendence praskat. Popraskaná ucha kvalitní kožené kabelky rozhodně nejsou ničím, čím byste se chtěly chlubit. Abyste kabelce zabránili ve vrásnění a usychání, hydratujte ji dvakrát až třikrát ročně speciální přípravkem na péči o kůži po celém jejím povrchu. Díky tomu udržíte kůži měkkou a jemnou.

Zásada č. 3: Skladování

Pokud koženou kabelku déle nepoužíváte, uskladněte ji ve skříni vyplněnou bublinkovou fólií nebo pauzovacím papírem. Díky výplni bude kabelka stále držet svůj tvar. Vyhněte se novinovému papíru, který časem chřadne a kabelku by neudržel. Dále ji zabalte do tzv. dust bagu, který ji ochrání nejen před prachem, ale i před jakoukoli jinou nečistotou. Přibalte k ní pár sáčků se silikonovým gelem. Ten do sebe umí nasáknout případnou nadbytečnou vlhkost. Kabelku byste měli také jednou za čas vyndat a provětrat, abyste předešli vytváření plísní.

Takže ano, kabelka, peněženka nebo jakýkoli jiný doplněk z pravé kůže si žádá svou péči. Ale pokud už jste se rozhodli investovat peníze do kvalitního produktu, měli byste dbát i na péči o něj. Bez ní si ho totiž neužijete na maximum.

Leave a Reply