JAK VKUSNĚ OBLÉKNOUT CYKLO KRAŤASY

Cyklistické šortky uchvátily módní nadšence podobně, jako před rokem ugly sneakers. Přirovnání je naprosto výstižné – oba trendy nejsou úplně prvoplánově slušivé, očekávatelné a rozhodně nejsou snadné na nošení. Cyklo kraťasy se ovšem při správné kombinaci hodí do ulic města podobně jako jiné sportovní kusy, které byly před časem v rámci elegantního oblékání vyloučeny.

Prudký vzestup

Zpočátku se zdálo, že cyklistické kraťasy si bude užívat v letních outfitech jen úzká skupina módních fanatiků, extravagantních hipsterů a senzacechtivých influencerů. Jenže ejhle… obepnuté spandexové kalhoty donedávna přípustné pouze pro cyklisty zaplavily ulice měst v kombinaci s páskovými sandálky, oversized blazery a Gucci kabelkami. Počáteční nechuť vůči trendu začíná ochabovat a podobně, jako to chvíli trvalo Oxfordkám, než je ženy vzaly na milost, či ugly sneakers než pronikly do každodenních outfitů, bike shorts v řetězcích i v kolekcích lokálních tvůrců (například LNK rules) lákají nedůvěřivé, aby je také vyzkoušeli. Na konto si připisují řadu lákavých vlastností, které ručičku na vahách při rozhodování o nákupu přikloní do plusu.

Které to jsou?

Obepnutý střih kupodivu opticky zeštíhluje, zpevní vám zadek, stehna a trochu stáhne bříško. To všechno díky velkému podílu elasticity a střihu, který začíná v pase a končí nad koleny.

Jsou pohodlné. Nebude se vám nikde zařezávat knoflík, rozjíždět zip nebo krabatit kapsa.

K velkému překvapení – disponují maximální univerzálností. Není třeba, abyste do obchodu běželi vybírat, co k nim. To, k čemu vypadají nejlépe, už vám dávno doma visí na ramínku.

A když to nevyjde a vy si je nezamilujete, vždycky je unosíte do fitka nebo opravdu na kolo.

S blejzrem

Cílem není nosit do města bike shorts elegantně. Cílem je zapojit je do elegantního outfitu jako příjemný osvěžující sportovní prvek. Pokud si budou cyklo kraťasy s nějakým kusem šatníku vážně rozumět na první dobrou, bude to volnější blejzr. Pod něj můžete v horkém počasí klidně vzít jen braletku.

S lodičkami

Jeden cíp pánské košile ležérně zakasaný dovnitř, cyklo šortky a páskové sandálky na vysokém jehlovém podpatku. K tomu nějaká z nejnovějších it bag, červená rtěnka, sluneční brýle. Budou si vás na ulici plést s módní influencerkou.

S oversized trikem

Volné triko s logem rockové hudební skupiny nebo tričkové šaty. Volný kus, který dosáhne pod zadek a nechá z kraťasů vykukovat jen nohavičky. K tomu ugly sneakers, ledvinku a… to stačí. Teď už přesně víte, co cyklo kraťasy potřebují k tomu, aby zapadly do vašich denních kombinací.

Taky jste snad zjistili, že do vašeho šatníku zapadají ještě dřív, než vaše karta pípne u pokladny.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Leave a Reply