JAKÝ BYL INAUGURAČNÍ OUTFIT HISTORICKY PRVNÍ ŽENY V ČELE SLOVENSKA?

Petačtyřicetiletá Zuzana Čaputová a její červnová inaugurace na post historicky první ženy prezidentky Slovenska byla v sobotu 15. června ve většině médií zprávou číslo jedna. Bezpochyby velký milník v historické linii našich sousedů si ale zaslouží pozornost i z jiného než politickéhohlediska. Podívejme se na to, jaký outfit nová prezidentka na tuto ceremonii zvolila a proč. Kdo jej vytvořil?

Zuzana Čaputová a její outfit zvolený pro ceremonii inaugurace na post prezidentky

Kdo šaty vybíral?

Jako liberální politička, právnička a žena velkého srdce si s zachovala svou již známou skromnost, přesto eleganci. Kontrastem v této dámské klasice je u Zuzany Čaputové obliba v barevnosti jednotlivých oděvů, které si prozatím vesměs vybírá sama. Nebylo tomu jinak ani u výběru šatů pro inaugurační ceremoniál. V bledě modrých, zajímavě střižených a přesto linii držících elegantních šatech působila velmi žensky, jemně a v žádném případě přehnaně výstředně.

Kdo šaty navrhoval?

Všichni kdo se zajímají o módu, si teď kladou otázku z čí dílny byly tyto šaty. Šaty pro první slovenskou prezidentku vytvořil slovenský módní návrhář Boris Hanečka. Nepatří sice mezi všem známé návrháře, ale jeho práce a tvorba si bezpochyby pozornost zaslouží. Možná i proto si je Zuzana Čaputová sama vybrala.

Šaty jsou z dílny slovenského návrháře Borise Hanečka

Šaty byly jako stvořené pro tento moment. Dlouhé rukávy, klasická délka krátce pod kolena a střihově velmi jemně zdůrazněné přednosti ženského těla působily zcela decentně a přesto honosně. Tedy přesně tak, jak se pro dámu těchto formátu sluší a patří. Ani ve zbylém výběru outfitu neudělala chybu. Bilé lodičky, s ostřejší špičkou, na jehlách podtrhly jemnost a sladění celkového vzhledu.

Účes zvolila ležérní, volný, lehce zvlněný, dá se říct tradiční právě pro její styl. A že jí styl opravdu nechybí. Absence šperků či jiných doplňků je v tomto případě na místě. I ženy vstupující na tento post se drží určitých pravidel a regulí, jak by jejich outfit měl vypadat. Navíc tak ještě zvýraznila svou skromnost.

Zdroj fotografií: idnes.cz , zenyvmeste.sk , facebook.cz/zcaputova

Leave a Reply