LODIČKY, KTERÉ ŽENY MILUJÍ UŽ DESETILETÍ

Rozhodně jsou ikonické. Nadčasové. Jedinečné. Nenahraditelné, alespoň zatím. Lodičky Coco Chanel v tělovém odstínu s černou špičkou přežívají už více jak šedesát let a stále na ně ženy nedají dopustit.

chanel ikonické lodičky (2)

Coco Chanel své ikonické béžovo-černé lodičky navrhla poprvé v roce 1957. Jejich cílem mělo být napodobit pánské polobotky. Béžový odstín opticky prodlužoval nohu, zatímco černá špička zkracovala chodidlo. Coco měla tuto kombinaci skvěle promyšlenou a mohla díky ní nabídnout ženám obutí, které ukázalo jejich nohy v tom nejlepším světle. Od té doby přichází módní dům Chanel v čele a Karlem Lagerfeldem každý rok s jejich alternací, která se okamžitě vyprodá. Nicméně nikdy se příliš neliší, jejich styl zůstává téměř neměnný, což svědčí o důmyslném nápadu jejich návrhářky.

Lagerfeld do nabídky přidal i jiné barevné varianty, béžovo-černá však i nadále vítězí. V nabídce se objevuje stříbrno-černá varianta, bílá v kombinaci se slonovou kostí nebo zlato-černá. Lodičky vyjdou na necelých dvacet tisíc. 

chanel ikonické lodičky (1)

Zdroj fotografií: pinterest.com