PONOŽKOVÝ STYLE GUIDE

Ponožky skrýváme a ukazujeme zároveň. Trochu paradoxní doba, nemyslíte? Zatímco u mužů je chvályhodné, když jim z polobotek i tenisek vykoukne vzorovaná a vtipná ponožka, ženy je stále raději schovávají a kotníky nechávají odhalené. Máme pro vás hned 5 tipů, jak můžete světu ukázat vaše stylové ponožky i vy, dámy. A to tak, že si zachováte elegantní styl.

Krajkované a síťované

Ponožky z jemného šifónu nebo krajky vás moc nezahřejí, a tak je od prvního okamžiku zřejmé, že jejich účel je prostě jiný. Zdobit. Ženské ponožky s děrováním, krajkou, mašlemi i korálky a kamínky patří do otevřených sandálků nebo k lodičkám tak, aby co nejvíce vynikly. Nápaditě doplní váš společenský outfit a faux pas rozhodně nezpůsobíte.

S mokasíny

It girls můžeme vídat s ponožkami v mokasínách. Má to hned několik důvodů – rozhodně jim je díky nim tepleji a také si dvojice mokasín a ponožek docela dobře rozumí. Když zvolíte chino kalhoty, oversized kabátek nebo sako, budete působit tak trochu pánským dojmem. Cesta však vede i ryze elegantní formou – co třeba ponožky posázené kamínky?

Do přezkových sandálků

Největší postrach každé Češky, která chce světu dokázat, že nepatří mezi módní břídily. Jenže tudy cesta nevede. Ponožky v sandálech mohou vypadat dobře a mohou mít šmrnc. Chápeme ale, ne každému je tento trend po chuti. Úplně ubránit se mu však nelze.

Tón v tónu

Když na dálku kolemjdoucí nepoznají, zda máte zajímavě řešené boty nebo v nich jen ponožky, úkol byl splněn dokonale. Můžete do tmavě modrých lodiček použít také tmavě modré ponožky třeba s bílými puntíky nebo si pohrát s odstíny.

Raději sportovně

Zapojit ponožky do elegantního outfitu chce trochu odhodlání a stylistického umu. Když však přiznáte, že váš outfit je sportovní, rázem se vám bude snáze pracovat. Mikina, volná sukně, lodičky a sportovní ponožky zní jako zvláštní, rozhodně však neotřelá kombinace.

Inspirace přímo z mola

Ne, vážně jsme si tento trend nevymysleli. Pro jarní sezónu roku 2020 celá řada návrhářů poslala na molo modelky s nepřehlédnutelnými ponožkami. Nejelegantněji se úkolu zhostila značka Michael Kors. Fendi se zase inspirovala retro stylem.

Michael Kors | Fendi | Toga | Anna Sui | Jaro/Léto 2020
Zdroj fotografií: pinterest.com , vogue.com,
thefashiontag.com

Leave a Reply