STREETOVÁ MÓDA VANS DO SEBE PROMÍTLA OBRAZY VAN GOGHA

Obouváte Vansky rádi? A co jejich batohy? Nosíte? A mikiny, trika? V nové speciální kolekci na sebe streetové kousky známé značky vzaly podobu slavných obrazů nizozemského malíře s pohnutým osudem Vincenta van Gogha.

vans vincent van gogh spolupráce podzim 2018 (2)

Ze zdi na triko

Jedinečná spolupráce muzea Vicenta van Gogha se streetovou značkou Vans přináší proslulé obrazy na oblečení, teniskách i batozích. K vytvoření kolekce byly použity třeba van Goghovo slunečnice, jeden z jeho nejznámějších autoportrétů i mandlové květy. Neočekávané spojení postimpresionistického umění s moderní značkou streetové módy dopadlo skvěle. Kolekce oslavuje tvorbu známého umělce konečně trochu jinak než jen formou obrazů na zdech muzea. “Kolekcí Vans x Van Gogh Museum jsme nadšeni. Plně se shoduje s naší misí zpřístupňovat umění i život Vincenta van Gogha co nejvíce lidem, jak jen to jde. Díky této spolupráci se Vincentovo umění dostává pryč ze zdi, do světa mezi nové publikum, které do muzea nechodí,” podělil se o své nadšení ředitel muzea Adriaan Dönszelmann.

vans vincent van gogh spolupráce podzim 2018 (3)

Pro dobrou věc

Muzeum Vincenta van Gogha, které se na spolupráci podílí vloží část zisku z kolekce do ochrany děl známého malíře. Smysl kolekce se tím posouvá na další úroveň. Protože nejen, že si budete moci koupit triko s obrazem, zároveň si můžete být jistí, že i díky vaší koupi poputují peníze na ochranu jeho životního díla. Záslužný čin. Protože zatímco se svět zaobírá nejrůznějšími typy charity, kulturní dědictví bývá často přehlíženo.

vans vincent van gogh spolupráce podzim 2018 (4)

Kolekce Vans x Van Gogh vstoupí do prodeje 3. srpna 2018. K dostání bude na webových stránkách muzea Vincetna van Gogha, Vans a také na mnoha různých místech, kde je značka Vans přeprodávána. Zda tam bude zahrnut některý z českých obchodů, však těžko říci. Proto pokud vás kolekce doopravdy zaujala, raději se zaměřte na online nákupy a buďte 3. rychlí, než se stihnou vyprodat ty nejlepší kousky.

vans vincent van gogh spolupráce podzim 2018 (5)

Zdroj fotografií: vans.com