DO ROKU 2024 BUDE ADIDAS POUŽÍVAT JEN RECYKLOVANÉ MATERIÁLY

Silný slib zní z jedné z největších sportovních oděvních společností – Adidasu. Ten se rozhodl, že do roku 2024 skončí s panenskými materiály a své tenisky i oblečení bude vyrábět už jen z recyklovaných materiálů. Vyjde to?

adidas recyklované materiály do 2024

Šest let si dává gigant Adidas na 100% používání recyklovaných materiálů při výrobě svých tenisek i sportovního oblečení. Tímto krokem se snaží zvýšit svou společenskou zodpovědnost a také udržitelnost životního prostředí. První tenisky z recyklovaných PET lahví uvedla značka teprve před dvěma lety a v letošním roce má za cíl prodat obuv z recyklátu za 5 miliónů dolarů.

Hlavním cílem značky je zbavit se používání panenského polyesteru. Ten aktuálně tvoří zhruba polovinu všech používaných materiálů. Ředitel Adidasu Eric Liedtke dal jasně najevo stanovisko značky: “Do roku 2024 se chceme zbavit panenského polyesteru. S naším objemem produkce není možné učinit takovou změnu přes noc.Recyklovaný polyester je sice přijatelnější pro životní prostředí, cenu produktů však posune o deset až dvacet procent výše. Adidas se ale nechal slyšet, že ceny půjdou dolů, jakmile vyvine více kapacity na vybírání, čištění a vyprodukování již používaného plastu.

adidas-parley-collection

Zdroj fotografií: adidas.com