ELIE SAAB VYJÁDŘIL V COUTURE 2018 NÁKLONNOST KE GAUDÍMU

Elie Saab je ženami milován a obdivován pro své početné kolekce ztělesněné krásy, ženskosti a romantiky. Byť si už dlouhá léta drží stále svůj stejný rukopis, pokaždé nabídne klientkám něco nového a stále dechberoucího. Haute Couture Podzim 2018 nebyla výjimkou.

elie saab haute couture podzim 2018 (2)

Ženskost na maximum

Elie Saab je návrhář pocházející z Libanonu, kterému je tento rok teprve padesát čtyři let. Patří tak k jedněm z mála, kteří se velké slávy a ocenění dočkávají přímo uprostřed své tvorby. Kromě Libanonu tvoří i v Miláně a Paříži a proslul svými nadpozemsky dokonalými večerními róbami, které by chtěla obléci snad úplně každá žena. Při navrhování a sestavování modelů pracuje hodně s výšivkou, drahými kameny i Swarovski krystaly. Ve své Haute Couture kolekci pro podzim 2018 opět dostál svého jména a předvedl přítomným show o více jak šedesáti modelech naplněných něžností, ženstvím, romantikou a kvalitní řemeslnou prací. 

elie saab haute couture podzim 2018 (3)

Gaudího tvary

V kolekci lze snadno zachytit inspiraci architektonickým stylem Španěla Antoniho Gaudího. Pohled právě na jeho tvorbu je naprosto logickým krokem, protože i španělská kultura a architektura byla v průběhu minulých století notně ovlivněna východním stylem plným zdobnosti a detailní práce, kterou vyznává ve své módě právě Saab. Návrhář aplikoval do Couture 2018 rozmanitost tvarů, na níž si právě Gaudí postavil své jméno. Na šatech vidíme zvlněné kusy látek i asymetrii. Elie Saab použil mimo jiné vzorovanou černobílou látku, za níž také můžeme vidět vliv jedinečného stylu katalánského umělce.

elie saab haute couture podzim 2018 (4)

Jen krůček od opulence

Elie Saab pracoval se střídmou barevnou paletou. Přehlídku zahájil černými modely hodnými spíše denního nošení, ale v barevné škále se velmi záhy přesunul k lilkové a purpurové, které přešly ve smaragdovou a ústily do odstínu slonové kosti s akcentem zlaté, ledové modré i jemné café latté. Závěrečné večerní róby dýchaly tím nejluxusnějším stylem, jaký si dovedete představit. Pas zdobily zlaté pásky a sukně pokrývaly detailní výšivky, které patří mezi základní prvky Saabovo módy. Libanonský návrhář nezklamal a jeho kolekci s klidem v duši můžeme opět zařadit mezi ty nejpovedenější celého Haute Couture Fashion Weeku.

elie saab haute couture podzim 2018 (5)

Zdroj fotek: vogue.com