SLAVNÍ A STYLOVÍ – JAK SE OBLÉKÁ VICTORIA BECKHAM?

Bývala zpěvačka, návrhářka, čtyřnásobná matka a manželka slavného fotbalisty – Victoria Beckham patří také k nejstylovějším ženám a módním ikonám dnešní doby. V roce 2016 byla o jejím módním vývoji vydána samostatná kniha. Čím se vyznačuje její osobitý styl, jakou evolucí si prošel a co ze svého šatníku promítá i do kolekcí vlastní značky?

jak se obléká victoria beckham (1)

POSUN V ČASE

Victoria Beckham začínala jako zpěvačka Spice Girls a je asi každému jasné, že devádesátky pro zpěvaččin šatník znamenaly mnohé, s většinou by se však asi dnešní čtyřiačtyřicetiletá Victoria neztotožnila. Jak roky běžely, Victoriin šatník, vkus a styl se velmi tříbil. Dnes je známá pro své velmi často monochromatické looky, oversized outfity a velké černé brýle, za kterými se schovává před zástupy paparazzi. Od výstřihů, latexu, ultrakrátkých sukní a vlasových experimentů se posunula k daleko střídmější módě v tmavých barvách a univerzálních střizích. Co přetrvalo, je nezbytnost jehlových podpatků.

jak se obléká victoria beckham (2)

ZÁKLADNÍ PRVKY ŠATNÍKU

Victoria Bekcham dokáže být ve svém šatníku velmi rozmanitá a to i přesto, že obléká stále podobný styl oblečení. Poznáte ji podle univerzálních barev s převahou tmavších odstínů a téměř stoprocentní absencí výrazných vzorů. Mezi nejoblíbenější tóny patří dozajista tmavě modrá, černá v kombinaci s bílou a modrá na denimu. Nutností jsou pro ní lodičky do špičky na jehlovém podpatku, oversized svetry, velké šály, džíny, tenisky, široké sukně i kalhoty, zakasané košile, dlouhé kabáty nebo kalhotové kostýmky.

jak se obléká victoria beckham (4)

DENNÍ STYL

Victoria je matkou tří synů a jedné dcery, i proto se její šatník s dětmi pozměnil. Byť jsou dnes už děti velké a poměrně samostatné, obléká spíše ležérní módu spojenou se sportovními prvky. I přes preferenci tmavých barev, rozzáří čas od času titulky tištěných i online plátků svým křiklavým outfitem – nevyhýbá se pomerančově oranžové, královsky modré ani kanárkově žluté. Zas tak často ji však v těchto barvách neuvidíte. Její go-to barva je černá a pokud zrovna nepřevládá v outfitu, jistě ji hojně najdete na doplňcích.

“Od kopírování osobního stylu se Victoria dávno odchýlila.
Souvislosti mezi jejím stylem a kolekcí na mole je však možné pozorovat dodnes.” 

jak se obléká victoria beckham (5)

VLASTNÍ ZNAČKA

Značku oblečení pod vlastním jménem založila Victoria Beckham v roce 2008. Velmi rychle si získala trvalou pozici mezi největšími newyorskými návrháři a značkami včetně pravidelné účasti na týdnech módy. Bývalá zpěvačka dokázala dokonale proměnit svůj potenciál – jako módní ikonu se ji ženy v oblékání snažily napodobovat a inspirovaly se jí. Nejen svým fanynkám již deset let nabízí módu navrženou přesně dle vlastního vkusu. Byť se od strohého kopírování osobního stylu už Victoria při navrhování nových kolekcí dávno odchýlila, dodnes je možné na přehlídkách pozorovat souvislosti mezi aktuálním Victoriiným stylem a modelech na mole.

jak se obléká victoria beckham (6)
Resort Victoria Beckham 2017
Zdroj fotek: vogue.com ; victoriabeckham.com ; whowhatwear.com