PŘEHLÍDKA RESORT 2019 CHRISTIAN DIOR PROPRŠELA. ÚMYSLNĚ.

Kreativní ředitelka Dior zapátrala v minulosti a na molo vyslala modelky v šatech, které spíše než Ready-to-wear připomínaly historické kostýmy. Na hlavě měly klobouky a docela se jim hodily. Po celou dobu totiž pršelo.

Zpátky v čase

Maria Grazia Chiuri na pozici hlavní návrhářky módního domu Dior rozhodně nerozpoutala žádnou revoluci. Naopak se vrací zpět v odkazech zakladatele značky, studuje dřívější kolekce a jejich motivy aplikuje na nejnověji představovanou módu. V Resort kolekci 2019 upřednostnila z velké části temné modely plné zemitých tónů hnědé, khaki, béžové a také přírodní vzory včele s květinovým motivem. I díky nevšedním a poměrně těžkým materiálům, které Chiuri vybrala, působí modely jako divadelní kostýmy. Byť bychom v kolekci, která předpojímá jaro očekávali více světla a lehkých materiálů, návrhářka se rozhodla pro opačnou cestu.

Krajky, kanýrky a kůže

Avšak úplně celou kolekci do temnoty nezahalila. Ve zhruba dvou desítkách modelů převládla bílá barva v kontrastu s černými detaily. Decentní bílé šaty z krajkoviny návrhářka přepásala širokými koženými opasky. Na nohu modely obuly vysoké černé kozačky. Vzhledem k tomu ani šaty ušité převážně z bílé krajky a bohatě zdobené kanýrky nepůsobily přespříliš romanticky.

Jedinečnost dodal atmosféře přehlídky déšť. Některé modelky před ním chránily zdobené slaměné klobouky. Pravdou je, že Lagerfeld na přehlídce pro Chanel dokázal vykouzlit fontány a vodopády, aby z nebe spustil déšť, ho ale ještě nenapadlo. V tomto případě ho Chiuri a Resort Christian Dior 2019 předběhly.

Zdroj fotek: vogue.com