ZNAČKA PIETRO FILIPI SE NA PODZIM INSPIROVALA 70. LÉTY

Česká oděvnická značka Pietro Filipi uvádí obsáhlý lookbook se svou kolekcí pro podzim a zimu 2018/2019. Soustředí se na jednoduchou elegantní dámskou módu, kterou tentokrát inspiruje siluetou 70. let a stylem vysokoškolských studentek.

pietro filipi podzim 2018 zima 2019 lookbook (2)

Univerzitní elegance

Do elegantní dámské módy, která tvoří synonymum pro českou značku Pietro Filipi, přidal návrhářský tým na podzim 2018 prvky preppy stylu. Do kolekce pustil atmosféru formálního univerzitního oblékání, kterou spíše než z tuzemska, známe z amerických filmů. S ním se ruku v ruce nese také vliv pánské módy na dámský šatník. Proto je nová kolekce založena zejména na kalhotových kostýmech, delších sakách, bílých halenkách a sem tam se mihnou chlapecky střižené kraťasy a pouzdrové sukně zakončené volánem. „Šortky se vzorem kohoutí stopy jsou jedním z trendů letošní sezóny. Můžete je kombinovat s černými silonkami nebo punčocháči a doplnit sakem ze stejného materiálu,“ radí návrhářka kolekce Monika Drápalová.

pietro filipi podzim 2018 zima 2019 lookbook (1)

pietro filipi podzim 2018 zima 2019 lookbook (2)

Akvarelové květiny a mohér

Pietro Filipi ve své tiskové zprávě uvádí, že inspirací pro novou kolekci byl také umělecký styl romantismus. Ten se asi ze všeho nejvíce promítá na delších sukních a jemných květinových vzorech, které vnášejí do kolekce více ženskosti a něžnosti. Poutavými prvky podzimní módy Pietro Filipi jsou bílá skládaná sukně z metalického materiálu s akvarelovým vzorem květin a potom pruhovaný kabát v kombinaci béžové, bílé a šedé, který byl vyroben s 25% příměsí mohéru. Použitá neutrální paleta barev představuje mimo černou, bílou a šedou, také navy blue, skořicovou, odstín svařeného vína, vojensky zelenou a temnou fialovou.

pietro filipi podzim 2018 zima 2019 lookbook (3)

pietro filipi podzim 2018 zima 2019 lookbook (4)

Zdroj fotografií: Pietro-filipi.com