DŮVODY, PROČ NOSIT VEGANSKÉ SPODNÍ PRÁDLO

Pokud jste ještě donedávna (nebo možná i do teď) žili v domnění, že nálepku vegan má pouze jídlo, máme pro vás novou zprávu. Veganské může být vlastně cokoli včetně kosmetiky a módy. Právě veganské spodní prádlo je více a více otevíraným tématem.

Žena ve veganském spodním prádle  uprostřed lesa

Co přesně je veganské spodní prádlo?

Veganské spodní prádlo je vyráběné z cruelty-free zdrojů. To znamená, že materiály nepocházejí ze zvířat a žádnému zvířeti nebylo během procesu výroby ublíženo. Takové prádlo neobsahuje žádnou složku kůže, vlny nebo hedvábí. Většinou se vyrábí z bavlny, lnu, konopí nebo z uměle získávaných vláken, mezi něž patří akryl, nylon nebo polyester. Zatímco nebývá častým zvykem, že bychom nosili prádlo z pravé kůže, merino vlna už bývá relativně běžnou záležitostí. Proč příště namísto merino kalhotek koupit bavlněné?

Je lepší pro vaše tělo

Spodní prádlo tu pro nás není jen proto, aby zdobilo. Jeho nošení by v první řadě mělo být naprosto bezpečné a zdravotně nezávadné. Mezi takové se řadí hlavně organické materiály, jako konopí, bambus nebo bavlna, které neprošly chemickým barvením. Disponují vzdušností, díky které bude moci vaše pokožka dýchat. A to je zrovna v tak intimních partiích potřeba více než kdekoli jinde. Pokud tedy přemýšlíte nad udržitelnou módou, začněte odspodu.

Je udržitelné

Teď nejde o to, že byste si měli koupit tři kusy veganského prádla a po večerech je přepírat. Zohlednit je třeba zejména fakt, jak svižné žijeme životy a naše spodní prádlo by nám mělo stačit. Fast-fashion kousky s levnými gumičkami se rychle operou, popraskají, vytrhají se nitě a letí po pár měsících nošení do koše. Veganské spodní prádlo z přírodních materiálů může vydržet roky.

Vyvarujete se rychlé módě

Levná a rychlá móda si své dva hlavní benefity vybírá na úkor zátěže na životní prostředí a úrovni pracovních podmínek. Sem tam některý z řetězců něco málo zlepší, ale nic nestačí. Nošením veganského spodního prádla nebudete zbytečně podporovat ten nekončící koloběh používání chemikálií, nadprodukce, plastových odpadů a vyhazování textilu na skládky.

Stanete se uvědomělým zákazníkem

Nejen, že budete vědět, jaký příběh za sebou spodní prádlo má, ale současně podpoříte většinou lokální tvůrce, kteří zažívají zápal pro svou práci a dělají ji rádi. Vložíte peníze do rukou někomu, u koho víte, že s nimi naloží rozhodně lépe než obrovský konglomerát působící po celém světě.

Zdroj fotografií: azurabay.com

Leave a Reply