PROČ NAKUPOVAT V SEKÁČÍCH?

O second-handech převládají předsudky, že jsou přeplněné smradlavými onošenými věcmi plných skvrn. Současně se po světě formuje druhá vlna, která v nich nachází exkluzivní módní kousky. Pravdou je, že se v obchodech s oblečením z druhé ruky dají najít poklady, a nebo úplné propadáky. Jsme tu s pár tipy, proč byste do sekáče měli také vyrazit.

proč nakupovat v sekáčích (2)

1, Cena

Hlavním znakem second-handů bývá nižší cena než v běžných obchodech. Kdo v nich ale nakupuje, ví, že se ceny v sekáčích a řetězcích často setkávají. Je totiž sekáč a sekáč. Většina z nich se ale zbavuje starých kolekcí formou velkých výprodejů, kdy většinou nasadí jednotnou cenu na všechny kusy dané kolekce. Na konci zimy tak můžete ukořistit i pěknou neponičenou bundu za padesát korun. Stačí si výprodeje pohlídat.

2, Exkluzivita

Koho baví se oblékat nevšedně a nerad potkává na ulici ženy ve stejných kusech ze stejných řetězců, pro toho je second-hand jako stvořený. Najdete v něm oblečení z celé Evropy a od značek, které se ani v Česku neprodávají. Ale cílem k úspěchu je hledat. Na první pohled na vás totiž mohou i v sekáči vykouknout běžné hadříky z H&M nebo klidně z Kiku.

3, Kreativita

Toužíte po vlastní rockerské džínsce s nášivkami? Nebo si sami roztrhat džíny? Nebo pánskou košili přešít na dámské šaty? Sekáč je místem, kde najdete spousty kusů, které můžete přešít a dát jim tak nový život. A když se to nepovede? Stálo vás to jen pár korun. Opravdové kreativní a módní maniačky opouští sekáče s oblečením, které by jim vůbec nesedlo jen proto, z jak skvělého materiálu je. Pak už stačí jen trochu šikovnosti a kousek si přešít na nový přírůstek šatníku.

4, Designérské kousky

I v obyčejném second-handu můžete objevit halenku, kalhoty nebo kabelku od známého módního domu. Jedná se o rarity, ale dějí se. Ve větších městech najdete specializované obchody, které se na luxusní zboží a značky přímo zaměřují. Nabídnou vám Balenciaga kabelku, Burberry šátek, Hermes peněženku nebo Dior sukni za třetinové ceny. Navíc vám může být jasné, že takové úlovky mají za sebou zajímavý osud. Třeba patřily operní zpěvačce v Berlíně, britské herečce nebo módní redaktorce z Paříže… Nikdy nevíte.

5, Zábava

V neposlední řadě mnoho žen i mužů nakupování v second-handech baví. Strávíte u něj mnohem více času než v běžných obchodech, protože je třeba stojany s oblečení listovat a jednotlivé kusy okouknout zvlášť. Každou strávenou minutou hledáním se však násobí radost, když něco objevíte. A stojí to třeba dvacku!

proč nakupovat v sekáčích (3).jpg