STÁLE NENÍ VYHRÁNO – SEZNAM MÓDNÍCH DOMŮ, KTERÉ I NADÁLE POUŽÍVAJÍ PŘÍRODNÍ KOŽEŠINY

Módní svět se raduje. Další značka končí s používáním pravých kožešin. Společnost Prada, pod níž se nachází značky Prada a Miu Miu, se od roku 2020 stává fur-free. Přidává se tak k velké spoustě značek, které tento krok učinily již v minulosti. Jenže… Prada a Miu Miu zdaleka nejsou poslední. Které luxusní módní domy se s kožešinami ještě nerozloučily?

Žena v ponožkách v sandálech, dlouhém béžovém kabátě a s černou kabelkou Prada s kožešinovým popruhem v ruce.

Burberry, H&M, Stella McCartney, Chanel, Diesel nebo Gucci a dalších několik desítek návrhářů a módních značek skoncovalo s používáním přírodních kožešin. Každou jednu z nich, která se přidala do skupiny Fur Free Alliance, která je všechny spojuje, fanoušci ekologie a pomalé módy oslavují. Jenže, zatímco se hovoří o těch, kteří se chovají zodpovědně a kožešiny z kolekcí vyřadili, zapomíná se na fakt, že se zdaleka nejedná o všechny významné módní značky a domy.

Přečtěte si také: Chanel končí s pravými kůžemi a kožešinami

Kdo NEřekl NE

Takže, kdo patří k těm, kteří se ještě proti používání přírodních kožešin nepostavili? Podle Humane Society International stále pracuje s pravou kožešinou: Alexander Wang, Balenciaga, Altuzarra, Arthur Galan, Dior, Chloé, Fendi, Giambattista Valli, Hermes, J. Mendel, Louis Vuitton, Marni, Roberto Cavalli, Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Lisa Ho, Valentino a Yves Saint Laurent.

Jakou dobrou zprávu pro vás máme? Už se opravdu jedná o většinu těch, kteří pravou kožešinu nahradili umělou. O důvodech, které hovoří pro zákaz kožešin a kožešinových farem jsme vám psali dříve. Co do počtu řetězců, menších a cenově nižších značek, propočty hovoří jasně – k fur-free smýšlení se přidaly všechny. Ovšem co do počtu módních návrhářů, nacházíme se zhruba v situaci 1:1. Takže máme co zlepšovat.

Přečtěte si také: Přírodní kožešiny nedokáží být kind, tak nejsou cool

Leave a Reply