5 TRENDŮ, KTERÉ SLUŠÍ VŠEM

Ne každý trend vám sedne. Ať už je za tím jeho přílišná výstřednost nebo se jednoduše nehodí do vašeho šatníku či k vaší postavě. Světu však vládne několik trendů, které sluší všem bez ohledu na věk, váhu i pohlaví.

top trendy

Kožená bunda

Ať už křivák, nebo klasický střih bundy, jakmile je na ní použita kůže či koženka, stává se z nich obou naprosto nadčasový a unisexový kousek. Hodí se ke všemu od šifónové sukně a volánkového topu, přes roztrhané boyfriendky až k lodičkám a pouzdrovce. Kožená bunda má své místo na módní scéně neustále a pochybujeme, že by ji měla v blízké době opustit. Zatímco bunda z opravdové přírodní kůže vás vyjde na několik tisíc a vydrží opravdu spoustu let, bunda koženková se začne rychleji trhat a odírat. Kromě nižší ceny ji ale spousty lidí volí také proto, že nepochází z žádného zvířete a jedná se o ryze syntetický materiál.

Kožená bunda tvoří stavební kámen šatníku žen i mužů a nosit se dá téměř celoročně. V létě poslouží na chladnější a deštivější dny, v zimě přes ni můžete natáhnout vlněný kabát a look jako z londýnského fashion weeku máte hotový raz dva.

kožená bunda

Bílá košile

Žádné ženě a ani žádnému muži by neměla chybět kvalitní bílá košile s límečkem, dlouhým rukávem a zapínáním od krku až dolů. Pozor, právě zapínání hraje velkou roli. Často se snaží výrobci oblečení ženám do skříní propašovat kousky, u kterých knoflíčky končí na úrovni hrudníku. Pokud chcete vlastnit opravdu kvalitní a nadčasovou košili, dívejte se spíše po méně probraném střihu a s knoflíčky až ke krku.

K čemu se dá nosit? Lepší otázka by spíše zněla – k čemu ne? Od džínů, přes společenské kalhoty až k sukním –- tak široké je využití bílé košile. Muži ji mohou obléknout jak na formální příležitost pod oblek, tak ležérnější formou. Stačí ohrnout rukávy a nedopínat poslední dva knoflíčky.

bílá košile

Džíny

Základem šatníku jsou džíny a nikdo o tom nepochybuje. Mezitím, co mnohým z nás přetéká skříň nejrůznějšími střihy, odstíny a provedeními, zamyslet bychom se spíše měli nad tím, zda mezi nimi najdeme alespoň jedny nadčasové, kvalitní a padnoucí džíny. Nadčasovost poznáme podle zbytečně nemodifikovaného střihu – aktuálně jsou jimi skinny džíny, nejlépe ve slim úpravě. Dále také podle toho, zda mají jeden ze třech základních denimových odstínů – hodně tmavě modrá, středně modrá nebo světlá. Kvalitu rozpoznáte snadno, takové džíny máte už roky a stále drží svůj tvar i barvu. A padnoucí? Ideálně by vám měly sedět bez použití pásku, nadměrně se nevytahovat během nošení a dokonale přilnout k vašim křivkám.

U mužů takové džíny mají skinny střih, středně modrou barvu a dobře sedí na bocích i stehnech. Občas podceňovanou vlastností je délka – u mužů by se džíny u kotníků měly ideálně trochu rolovat, tj. měly by být lehce delší než noha.

džíny

Hodinky

Na co hodinky, když čas máte na mobilu? Třeba jako módní doplněk. Ciferník se zlatým či stříbrným páskem je masivnějším doplňkem, který je třeba umět nosit. Hodinky s koženým páskem už jsou na nošení mnohem jednodušší a na křehké dámské zápěstí také lehčí. Oba druhy pásků můžete směle doplňovat náramky a tvořit tak každý den trochu jiný efekt. Hodinky rozhodně nejsou jen výsadou mužů, byť si často jejich nošení užívají podstatně více než ženy. Jedním z důvodů může být také nedostatek jiných módních doplňků a šperků.

hodinky

Bílé tenisky

Coversky, Nike, Vansky – na tom úplně nesejde, hlavně si vybrat střih a provedení obuvi tak, aby vám dobře padlo na nohu a splnilo svůj účel. Zatímco bílé běžecké tenisky můžete vzít na sváteční cvičení i do města, v Converskách byste si asi moc nezaběhali. Tenisky ztělesňují praktický trend. Proto si promyslete, zda je chcete pouze jako městskou obuv nebo je oceníte i při sportu. Podle toho pak můžete vybírat mezi desítkami značek a nekonečnem provedení.

Milé dámy, těšit se z nich budete i v jiných chvílích než v kombinaci s modrými džíny. Chce to trochu cviku (a taky zvyku), ale za čas je rády obujete i k šatům a sukním.

bílé tenisky

Zdroj fotek: pinterest.com