BEZ TĚHLE ŠATŮ SE LETOS NEOBEJDETE

Jsou retro a netají se tím – šaty, které ovládnou letošní letní sezónu už jste určitě někde potkali. Ještě aby ne, jsou jich plné obchody i sociální média. Proužkované nebo jednobarevné plátěné šaty s výraznými kontrastními knoflíky si ukradnou léto 2019 jen pro sebe.

módní šaty léto 2019 (3)

Nejen pro babičky

Šaty s velkými plastovými knoflíky nepatří jen do skříní našich babiček. V letošním roce patří na tělo všem, kteří si je oblíbí a chtějí jít s dobou. Jejich poznávacím znamením se staly právě velké plastové knoflíky, které jsme poslední dekádu považovali za nevzhledné retro. Jenže co není trendy, je jako dělané proto, aby se trendy stalo. Tyto šaty uvidíte nejčastěji ve střihu s áčkovou sukní, mašlí v pase a z košilového nebo lněného materiálu.

módní šaty léto 2019 (2)

Hořčicové šaty Dorothy Perkins 1 099 Kč | Černo-bílé kostkované Answear 749 Kč | Kostičkované šaty Miss Silfridge 1 299 Kč

Pohodlí a ženskost

Co vás na nich bude bavit nejvíc? Asi pohodlnost a volnost, kterou vám dopřejí. Pokud se neradi uspokojíte s jedním uniformním řešením, tyhle šaty vás budou bavit dvojnásob. Aktuálně je totiž seženete téměř všude v desítkách možných střihových i barevných variant. Díky silnější páskové mašli zvýrazňují ženský pas už k nim stačí vzít jen lodičky nebo sandálky, nic víc není třeba. Tyto retro šaty není dobré překombinovat. Proto se držte raději jejich jednoduchého ženského stylu a nesnažte se je zakomponovat dohromady s motorkářskou bundou nebo formálním sáčkem. Nejlepší jsou samy o sobě.

trendy šaty 2019

Béžové s rukávy Jacqueline de Yong 899 Kč | Béžové kostičkované Mango 899 Kč| Khaki Vero Moda 899 Kč 

Zdroj fotografií: answear.cz , zoot.cz , pinterest.com