CO OBLÉKNOUT PŘES PLAVKY?

Práce s výběrem těch správných plavek je za vámi a teď už jen zbývá doladit, co obléknete přes ně. Kraťasy a tílko jsou zbytečně složité a upřímně, taky nudné. Vyrazte toto léto k vodě v ležérním přehozu přes plavky nebo v bohémském kaftanu.

rear view of woman standing on beach

Plážový kaftan

Kaftan je původně mužský bavlněný nebo hedvábný plášť. Moderní společnost si ho však přisvojila jako ideální oděv, který se snadno nosí na pláž přes plavky. Většina z prodávaných kaftanů už není ani 100% bavlněná, ale mísí se v ní několik, často, umělých složek. Jedná se o velmi trendy záležitost. Kaftany se vyznačují délkou zhruba do poloviny stehen a stahovací šňůrkou v pase, která alespoň částečně vytvaruje ženskou siluetu. Na výběr máte mezi jednobarevnými kaftany i veselými s nespočtem vzorů a barev, zdobených třásničkami či krajkou.

co obléknout přes plavky, kaftany, přehozy (3).jpg

Průsvitný přehoz

Oblíbenou součástí plážového outfitu je i přehoz bez zapínání. V nabídce obchodů najdete jak kratší střihy, tak přehozy končící až u kotníků. Perfektně doplní nejen plavky, ale i běžné letní outfity složené z kraťasů a topů, kterým dodají trochu bohémského šmrncu. Přehoz oceníte když zafouká vítr a na holá ramena by bez něj mohla být zima.

co obléknout přes plavky, kaftany, přehozy (1)

Háčkovaný přehoz

Háčkovaný přehoz ideálně poslouží jako jeden z vašich prvních háčkovacích projektů. Pokud háčkovat zatím neumíte a nevíte, jak začít (či se obáváte, že je to příliš složité), klidně se můžete pustit právě do přehozu přes plavky. Obecně platí, že čím rozmanitější textura, tím zajímavější výsledný efekt. Nakupte si pár klubek příze a začněte. V průběhu si můžete vyzkoušet celou škálu vzorů a když se vám něco nebude líbit, snadno to vypářete. Jediné mínus je, že než uháčkujete celý přehoz, bude to chvíli trvat.

co obléknout přes plavky, kaftany, přehozy (2)

Zdroje fotek: pinterest.com