JAK SE NOSÍ KRAŤASY DO PASU

Obepnuté kraťoučké džínové šortky pomalu opouští kraťasové výsluní. Nahrazují je volnější šortky do pasu, které už se ale hůře kombinují než ty obyčejné džínové. My vám však dáme pár tipů, jak na ně, aby výsledný outfit byl bezchybný!

jak se nosí kraťasy do pasu (5).jpg

Vstříc zkráceným topů

Crop topy k volnějším kraťasům do pasu prostě patří. Vynosíte k nim od basicových modelů, přes květované s kanýry a volánky až po rozevláté kousky z šifónu. Pokud jste před pár lety podlehla právě trendů crop topů a ve skříni se vám jich teď mačká hned několik, právě kraťasy do pasu představují ten ideální doplňkový kousek. Díky nim totiž konečně budete moci všechny zkrácené vršky vytáhnout a dosyta si je užít. Hlavní, co byste měla mít na mysli, je: pozor na překombinování. Pruhované šortky adekvátně doplní jednobarevný jednodušší top, k růžové už bude stačit jen černá nebo bílá a na druhou stranu k jednobarevným neutrálním kraťasům můžete vytáhnout jakoukoli barvu, vzor či materiál.

jak se nosí kraťasy do pasu (2)

Tílko i svetr – kdy co?

Jasně, tílko obléknete, když teploměr atakuje i v Česku 35 °C a svetr, když venku fouká a bez něj by byla zima. A dál? Obyčejné přiléhavé tílko vždy nechá vyniknout kraťasy. Díky němu připadne plná pozornost provedení šortek a také vašemu pasu. Jedná se o ideální volbu, pokud jste si pořídila výrazné kraťasy.

U svetru už je třeba více vnímat jednotlivé materiály a kriticky zhodnotit, zda se k sobě hodí. K lehkým letním šortkám padne jako ulitý hrubě pletený svetřík se zkrácenými rukávy. Rozhodně byste neměla vrchní polovinu těla utopit v obrovitém oversized svetru s dlouhými rukávy.  Dobře však může vypadat i tenký svetřík se vzorem – třeba kombinace červenobílého proužku a bílých šortek přímo volá po uvolněném letním večeru na zahrádce v restauraci.

jak se nosí kraťasy do pasu (4)

Na co si dát při výběru pozor

  1. Délka – bohužel většinu kraťasů výrobci střihají hodně nízko pod zadkem. Jde totiž primárně o mladou módu a dospívající slečna se odhaleného zadečku vůbec nebojí. V lepších buticích a řetězcích ale jistě seženete i o něco delší modely. Ty se jistě mnoho ženám zalíbí více.
  2. Pohodlí – zkuste si při výběru v kabince sednout a chvilku tak pobýt. Šortky by vás neměly omezovat v pohybu, sezení by mělo být pohodlné bez tlačení v pase nebo tažení přes boky. V prvním případě může postačit povolit mašli, v druhém je raději vyměňte za větší velikost.
  3. Materiál – úzce souvisí i s pohodlím. Nemá smysl odcházet k pokladě s modelem, který vás škrábe nebo je vám úplně jednoduše nepříjemný. Jděte na jistotu a hledejte šortky ze lnu nebo bavlny.
  4. Barva a vzor – chcete kraťasy využít i v rámci business nebo večerní módy? Pak by jistě měly vypadat trochu jinak než když k nim plánujete brát bikiny a plážovou tašku. Zaměřte se nejen na barvu, ale i na vzor a spjatý je s tímto bodem i materiál. Ujasněte si, kam a kdy chcete šortky do pasu nosit, a co vhodného k nim nabízí váš šatník. 

jak se nosí kraťasy do pasu (3)

Zdroj fotografií: shein.com ; pinterest.com