KOHOUTÍ STOPA POKRYLA PODZIMNÍ MÓDU – JAK JI NOSIT?

Kabáty, šaty, košile, kardigany, kalhoty, saka i pánské obleky – ten specifický vzor se letošní podzim dostal úplně na všechno. Dovolte nám představit kohoutí stopu. Vzor, který můžete obléknout v rámci business outfitu i jako součást hipsterské městské módy. Co je bližší vám?

kohoutí stopa trendy vzor podzim 2018 (2)

Kohoutí stopa je jedinečný vzor, který téměř nemůžete zaměnit. Byť zdálky působí spíše jako kostka, když si oděv s jeho motivem prohlédnete z větší blízkosti, rozeznáte drobné černé stopy, které jsou natočené a diagonálně na sebe navazují. To je kohoutí stopa. Byť ji návrháři zkoušejí posílat na molo častěji, v běžné módě se uchytila právě pro rok 2018.

Saka a kabáty jako výrazný prvek outfitu

Kohoutí stopu módní domy a řetězce s oblibou tisknou na svrchní části oděvů, nejčastěji ji zahlédnete na podzimních kabátcích a sakách. Pokud si právě takový kousek pořídíte do svého šatníku, nebojte se, že se vám bude těžko kombinovat. Díky barevně neutrálnímu černo-bílému provedení ho snadno spojíte v jeden harmonický celek s celou škálou barev i materiálů. Kabát nebo sako s kohoutí stopou vynikne vedle džínů, šedého topu, hrubě pletených svetrů a samozřejmě jakkoli zvolené kombinace černé a bílé. Díky obrovské záplavě kohoutí stopy v řetězcích, ji letos seženete také na společenských i slim fit kalhotách, kabelkách, šátcích a halenkách.

kohoutí stopa trendy vzor podzim 2018 (3)

Nejen černobílá

Byť kohoutí stopu uvidíte nejvíce v černo-bílém provedení, mezi výjimky rozhodně nepatří hnědá, khaki a béžová. Na těchto zemitých odstínech působí podstatně decentněji a pokud do podobné barevné palety ladíte i svůj šatník, určitě vám kohoutí stopa v hnědé udělá větší službu než v kontrastní černé a bílé. Čas od času se vzor objeví i v jiných barevných spojeních, přesto letos převládá ze všeho nejvíce právě paleta barev od hnědé přes béžovou až po smetanovou. Do svých podzimních kolekcích zapojily kohoutí stopu třeba řetězce Stradivarius, F&F, H&M nebo Mango.  

kohoutí stopa trendy vzor podzim 2018 (4)

Alternativa pro pány

Bohužel, je to tak a nezbývá než si to přiznat. Muži jednoduše nemají tolik možností, jak se obléknout, jako my, ženy. Kohoutí stopa na oblecích, vestičkách, sakách, kalhotách, svetřících i šálách a motýlcích však nabízí určitou alternativu k dennodennímu stylu. Jde o elegantní vzor, kterým můžete doladit formální outfit. Stejně tak dobře poslouží jako doplnění ležérního a městského stylu. Co třeba sako s kohoutí stopou, bílá košile, roztrhané džíny a polobotky? To zní jako slušný nápad, nebo ne?

kohoutí stopa trendy vzor podzim 2018 (5)

Zdroj fotek: Pinterest.com