LÉTU VLÁDNE SLIP DRESS

Sluneční paprsky už nám dávno prošpikovaly domov a je na čase nahodit opravdu letní outfit. Takový, který vám bude pohodlný, nebude vám v něm horko, a co si budeme povídat – asi úplně neuškodí, když k tomu ještě bude ukrutně trendy, ne?

létu vládne slip dress (2)

CO TO VLASTNĚ ZNAMENÁ

Slip dress jsou šaty, které úzce připomínají spodní nebo noční košilku. Původně by měly být také podobně dlouhé – zhruba do poloviny stehen. Dnes už ale najdeme nejrůznější délky včetně maxi a do poloviny lýtek. Pro slip dress jsou typická tenká špagetová ramínka a lehké a lesklé materiály. Nejčastěji hedvábí a satén. I tady však výrobci pokročili a se sílícím trendem jejich nošení na ven, přidali i modely z bavlny nebo lnu.

Do módy se dostaly zejména v poslední dekádě 20. století a svůj podíl na tom sehrála i princezna Diana, která oblékla slip dress v maxidélce na večerní událost. Rok 2017 je začal postupně vracet zpět na výsluní a zdá se, že tu pár let vydrží.

létu vládne slip dress (1)

S ČÍM SLIP DRESS NOSIT

Variant a možností, jak v slip dress udělat skvělý dojem i mimo ložnici, je nespočet. Můžete k nim obout gladiátorky, stejně jako tenisky nebo podpatky. Nejefektivněji vypadají samy o sobě, pouze s kontrastními doplňky. Dokonale k nim padne trend mnoha šperků, takže se nebojte pověsit k nim na krk dva tři náhrdelníky a zápěstí obtěžkat kovovými náramky.

Vzhledem k tomu, že většina šatů je vyrobena z velmi lehkých materiálů, stanou se rychle vaším oblíbeným outfitem, který nahodíte, když pospícháte a venku paří sluníčko. Pokud si pořídíte nějaké v neutrální barvě, můžete k nim vynosit všechny bláznivé kabelky a barevné sandálky.

létu vládne slip dress (4)

A CO KDYŽ BUDE ZIMA

Zatímco bavlněné letní šaty můžete obléknout i v zimě s punčochami a svetrem, u slip dress nevíte, jak je uživit, když zrovna teploměr neatakuje tropická čísla? Beze strachu. Na tuto otázku už odpověděli jiní. Pod slip dress můžete obléknout tričko s delším rukávem i kalhoty, výsledkem vám bude hodně specifický look, ale třeba se v něm najdete. Naprosto elegantní variantu skýtá kardigan nebo lehčí kabát i kožený křivák – všechny tři přes ně můžete natáhnout, až se venku trochu ochladí. Nemusíte se bát, že slip dress jsou šaty jen na pár horkých letních dní. Je dost možné, že se stanou trvalou součástí vašeho šatníku.

létu vládne slip dress (5)

Zdroj fotek: glamradar.com ; pinterest.com