LNĚNÉ MIDI ŠATY SE STALY LETNÍM HITEM

Jak se nosí šaty z jednoho z nejpopulárnějších materiálů? Šaty, které vypadají jako pro lesní vílu, ale zároveň se mačkají sotva je na sebe obléknete. A kde se takové šaty dají sehnat?

Kus plátna pro lesní vílu

Lněné šaty ve volném střihu do poloviny lýtek, s páskem, knoflíčky a páskovými sandálky k tomu. Asi tak si představujeme ideální spojení lněných šatů. Prostě jen ty šaty a nic víc. Tak jim to totiž sluší nejvíce. Mezi trendy je přinesly zejména fashion influencerky, ale také koncept udržitelné módy, který se navrací k přírodním materiálům a univerzálním střihovým úpravám. Hlavní nevýhodou lnu na šatech je jeho již dříve zmíněná mačkavost. Takové šaty se tedy hodí spíše na běžné denní pochůzky, rozhodně ne na důležitou schůzku plnou formalit nebo do divadla.

Přečtěte si také: Len – oblíbený letní materiál

Šaty, které seženete kdekoli

Byť jsme vám v úvodu nastínili pohádku o éterických vílách, které žijí v lesích a právě tam nosí své šaty ze lnu, pravdou je, že je koupíte i vy (a ony) v obyčejných řetězcích a také v obchodech s pomalou módou. Ze lněných šatů se jednoduše stal trend, o který stojí každý. A když je po něčem velká poptávka, sice to nosí všichni, na druhou stranu však máte možnost velkého výběru. Pro ty své kouzelné šaty lesní víly ze lnu si zajděte třeba do Nila store či jiných slow fashion butiků, nebo do řetězců jako je Zara, Mango a H&M.

Přečtěte si také: Nila store – ráj pro milovníky slow života

Zdroj fotografií: pinterest.com

Leave a Reply