MÓDNÍ KOUSKY 2019: TYHLE SI POŘIĎTE

Vybrali jsme pět kousků pro rok 2019, které se vám v šatníku rozhodně neztratí. Některé využijete už teď v zimě, na jiné si budete muset chvilku počkat, než se oteplí. Top pětka dámské módy je tu!

pět módních kousků roku 2019 (7)

Retro svetr

Klidně zapátrejte v maminčině nebo babiččině skříni, možná tam najdete poklady, za které byste v obchodě dala klidně i několik tisíc. Rok 2019 přeje huňatým svetrům s copánky, širokými nebo netopýřími rukávy, z drsnějších přízí a s merino žíháním. Pokud doma máte volný kardigan se třemi velkými plastovými knoflíky, okamžitě ho vytáhněte. Žádný dobový kostým leda tak do Vyprávěj, ale nový trend.

pět módních kousků roku 2019 (3)

Rozšířené kalhoty

O tom, že skinny jsou out, už jsme psali. I když se s tím jistě část z nás bude těžko smiřovat, móda jde dál a trendy se neptají. Takže až budete pokukovat po nových džínech, klidně do kabinky odneste alespoň jedny v rovném a druhé v rozšířeném střihu. Mnoho žen si jistě uleví, jelikož zvonáče jsou k nedokonalostem nohou mnohem přívětivější než slimky.

» Přečtěte si také Propad skinny džín: jaké je nahrazují?

pět módních kousků roku 2019 (4)

Kostkované kalhoty

Vzor kohoutí stopy z roku 2018 přetrvává i nadále. Nejvíce frčí na trenchcoatech a sedmiosminových kalhotách. Letos se k němu přidává i tradiční károvaný vzor. Díky svému (většinou) neutrálnímu barevnému spojení černé, hnědé a bílé zapadnou takové kalhoty do všech šatníků, obzvláště mezi vaše business outfity.

» Přečtěte si také Kohoutí stopa pokryla podzimní módu – jak ji nosit?

pět módních kousků roku 2019 (6)

Úpletové šaty

Těsné šaty na tělo nebo oversized svetr s copánkem až po kolena? Čemu dáte přednost? Jisté je, že obě varianty jsou v roce 2019 bezpodmínečně trendy. Svetrové šaty zahřejí a dokonale vypadají s koženým křivákem. Lehčí úplet se hodí na chladné letní večery nebo babí léto. Noste k nim tenisky, kozačky nebo oxfordky.

pět módních kousků roku 2019 (5)

Slip dress

Trend saténu na denní nošení už se tu ohřívá několikátým rokem. Zatímco jsme pomalu všechna saténová tílka s krajkou darovali na charitu nebo hodili do boxů na textil, protože přestaly být trendy, do módy přichází jejich prodloužená varianta v podobě šatů. Odvážné milovnice módy je nosí i v zimě na kalhoty a triko s dlouhým rukávem, my si je spíš pošetříme do léta a dáme v nich vyniknout opálení.

pět módních kousků roku 2019 (1)

Zdroj fotografií: whowhatwear.com , pinterest.com