MUST HAVE SEZÓNY: SLAMĚNÉ TAŠKY

Než vyrazíte do rozpálených ulic měst a na promenádu okolo moře, rozhodně by vám neměla chybět ta nejdůležitější kabelka sezóny 2018.

slaměné tašky hitem sezóny 2018 (2)

Na pláž i do města

Pokud jste začala tápat, kam byste slaměnou tašku nosila, hned vás zastavíme. Nosit se totiž dá úplně kamkoli (snad vyjma plesu v Opeře). Zatímco ještě donedávna byly slaměné tašky proslulé zejména z fotek s retro kolem nebo jako alternativa k tašce plážové, letní sezóna 2018 jim přeje úplně všude. Nejenže do ní pohodlně pobalíte nezbytnosti na pláž a bude se vám pochopitelně perfektně hodit k plavkám, kaftanu a klobouku, ale stejně stylově bude působit i na ulici ke gladiátorkám a maxišatům. 

slaměné tašky léto 2018 (2)

 

Co k ní obléknout?

Odpověď už asi znáte, ne? Jednoduše cokoli. K velkým slaměným taškám ve tvaru shopper bagu se hodí jak džínové kraťasy s topem, tak běžné letní šaty. K menším crossbody modelům uděláte lépe, když obléknete elegantní šaty a třeba sandálky na platformě. Aby se vám snadno kombinovala s letním šatníkem, sáhněte při nákupu raději po světlém odstínu – tradiční světle béžové, hnědé, bílé nebo námořnicky modré s bílými pruhy.

slaměné tašky hitem sezóny 2018 (1)

Kde pořídit ty nejhezčí kousky

Slaměné tašky zahrají letos tak důležitou roli, že se na jejich vládu připravily i běžné řetězce. Velký výběr najdete v prodejnách i na e-shopu H&M, pár stylových kousků zařadilo do své nabídky doplňků britské F&F a pochodíte i v C&A. Cena tašek je velmi přijatelná, většinou se vejdete do pětistovky. Při výběru si ještě rozmyslete, zda chcete, aby měla taška běžné zavírání na zip nebo se obejdete bez něj. Vybrat si můžete i druh uch – raději slaměné nebo provazové?

slaměné tašky léto 2018 (1)

Zdroj fotek: pinterest.com ; ca.com ; hm.com