NA CO SI DÁT POZOR PŘI VÝBĚRU PODPRSENKY

Podprsenka patří mezi nedílnou součást ženského oblékání. Byť se ji některé ženy snaží stranit, stále jsou situace, kdy by nám jednoduše chybět neměla. Nejen proto by náš šatník měl obsahovat jen takové kousky, které nám dokonale padnou a cítíme se v nich dobře.

podprsenky

1, Tvar hrudníku

Většinou se mluví o správné velikosti, ale v tom záruka úspěchu tak úplně netkví. Každá žena má totiž jiná prsa, a tak zatímco jedna má jejich objem hlavně ve spodní části, jiná více nahoře a od toho se následně rozlišuje velikost. Podobný objem prsou tedy může sedět na podprsenku velikosti G i D. Velký rozdíl dělá pevnost prsou. Zatímco méně pevná se snáze přizpůsobí tvarování podprsenky, u pevnějších prsou je třeba opravdu důkladně hledat správné tvarování, které nikde nebude tlačit ani škrtit.

2, Obvod pod prsy

Míra naměřená přes nejširší místo hrudníku a těsně pod prsy je samozřejmě stěžejní pro určení orientační optimální velikosti. Obvod pod prsy určuje číslo podprsenky a odbornice tvrdí, že vždy byste měla zaokrouhlovat dolů. Tedy pokud naměříte 83 cm, dívejte se po 80 a klidně i 75, nikoli po 85. Jako orientační velikost ji označujeme protože většina žen moc dobře ví, že zatímco v jednom obchodě obléknou 75C, v jiném 80B a ve třetím 75D. Velikosti podprsenek nejsou stoprocentně unifikované a snad to ani nejde. Proto je třeba podprsenku vždy vyzkoušet. O tom za chvilku.

3, Materiál

Košíčky bývají ušité z měkkých a příjemných materiálů, méně příjemná už by vám mohla být krajkovaná ramínka nebo zapínání na zádech. Některým ženám krajka nevadí, jiné vyhledávají pouze bavlnu namixovanou s elastickými příměsmi. Do které skupiny patříte vy?

4, Druh zapínání

Menším prsům postačí jeden až dva háčky, ženy s větší velikostí preferují i silnější a pevnější zapínání. Zhruba nad velikost D už by měly být nutností háčky alespoň tři. Díky tomu podprsenka disponuje i širším pruhem látky na zádech a často také širšími ramínky, která větší prsa udrží spíše na správném místě.

5, Míra krytí

Opět to souvisí více s velikostí než s vizuálním dojmem. Podprsenky s menším krytím sice dají prostor vašemu hrudníku vyniknout a budete se v nich pravděpodobně cítit více přitažlivá, neposkytnou však dostatečnou oporu pro větší velikosti. Na výběr je mezi mini, midi a full coverage, v tomto duchu rozlišuje podprsenky třeba řetězec Lindex, který se o svůj sortiment spodního prádla náležitě stará a snaží se nabídnout správnou podprsenku každé ženě.

6, Dostatek času

Jak jsme nastínili již dříve, podprsenka by neměla být vybírána ve spěchu a presu. Pokud rychle potřebujete koupit novou podprsenku, povoleným nákupem je pouze již vyzkoušená a ověřená značka a velikost, jinak si na nákup prostě musíte vyhradit čas. Nejen že na sebe nesmíte spěchat, ideálně byste v kabince měla pobýt alespoň čtvrt hodiny, ve vybíraném kousku si zkusit zacvičit a napodobit běžné denní pohyby. Měla byste si zkontrolovat, že se vám podprsenka po těle příliš nehýbe, prsa drží stále na svém místě a nikde vás neškrtí.

podprsenky 2

Zdroj fotek: Pinterest.com