NA SCÉNU SE DOSTAL TREND ZEMITÝCH ODSTÍNŮ

Béžová, kávová, smetanová, cihlová i hnědá – všechny tyto a mnohem více dalších odstínů spadají do kolonky zemité nebo přírodní. Působí přirozeně, nenuceně a navzájem se skvěle kombinují. Kdo tento trend podporuje a jak zařadit zemité odstíny i do vašeho šatníku?

Photo by Sarah Elliott

Trend přímo z módního mola

Kdyby někdo spekuloval o původu nového trendu, průkopníky můžeme hledat mezi světovými návrháři. Tělové a zemité odstíny nejsou nikdy úplně out, pro podzim 2018 však trend zesílil. Na módním mole ho prezentovala třeba Iris van Herpen, Karl Lagerfeld pro Chanel a stálicí je značka Max Mara. Ta na neutrálních tónech včetně těch zemitých staví většinu ze svých kolekcí. I to dokazuje, že zemité odstíny jsou pochopitelně velmi nadčasové a neuděláte chybu nikdy a nikde, když je obléknete. Jemná béžová vypadá dobře na spodním prádle, doplňcích včetně kabelek a bot, přes bodycon šaty až po zimní vlněné kabáty.

zemité odstíny trendy podzim 2018 (1)
Iris van Herpen | Chanel | Max Mara

Snadné kombinování

Zemité odstíny jako by si říkaly o monochromatický outfit. S lehkostí je můžete kombinovat dohromady, pokud si přiznáte, že téměř nikdy se vám nepodaří najít totožný odstín na dvou kouscích od různých značek. Kombinujte je mezi sebou tedy tak, že podtrhnete přirozené podtóny jednotlivých barev a nebudete se snažit sladit přesně do jednoho jediného odstínu. K zemitým odstínům vynikne starorůžová, která mezi ně zapadne, ale také červená nebo oranžová, které můžete zvolit pokud toužíte po barevném kontrastu.

zemité odstíny trendy podzim 2018 (2)

Zemité tóny v pánském šatníku

Pánové, jste tu? Kdo by to byl řekl, že… zemité odstíny rozhodně patří i do pánských šatníků. Zatímco ten dámský hýří všemi možnými odstíny, muži se často drží jen u ověřených neutrálních černé se šedou, odstínů modré a bílé. Hnědou, khaki i béžovou můžete do svého oblékání klidně hned přidat. Co muži ocení asi nejvíce – snadno je zapojíte už do šatníku, který máte. Právě tmavě modrá, bílá i šedá patří mezi barvy, s nimiž budou neutrální zemité odstíny vyhlížet skvěle. Jelikož už podzim klepe na dveře, poohlédněte se v obchodech třeba po béžovém bomberu nebo saku, hnědé vestičce či doplňcích. A khaki? Tu můžete obléct snad úplně na všem.

neutrální odstíny pro muže podzim 2018 trendy.jpg

Zdroj fotek: vogue.com ; pinterest.com