PODZIMNÍ KABELKOVÉ TRENDY 2019

Kabelky jsou v módě důležité vždy, ale posledními měsíci nám přijde, jakoby zesílily. Od ledvinek přešli návrháři a módní influenceři zpět ke kabelkám samotným. Lákalo nás napsat klasickým kabelkám, ale kdyby měly působit klasicky, nikdy by nezavdaly důvod pro vznik tohoto článku.

Zajímavé tvary

Obdélník nebo snad kruh? Ale kdepak. Kruhové kabelky, které na jaře 2019 působily přelomově a velmi netradičně už jsou tak trochu passé. Nahrazuje je například sedlový model kabelky, který pro módní dům Dior obnovila Maria Grazia Chiuri či válec v podání značky Balmain, který navrhla topmodelka Cara Delevingne. Podzimní móda přeje nejroztodivnějším tvarům, žádný není tabu. Možná jedině ten, o kterém se tvrdí, že je nadčasový.

Efekt krokodýlí kůže

Žádní krokodýli kvůli těmto superluxusním kabelkám nezemřou, ale motiv jejich kůže si pro ně rádi vypůjčíme. Vzor najdete na běžných konfekčních kabelkách, ale samozřejmě i na těch, jejichž cena se šplhá do závratných výšek. Tam potom hrozí, že kabelka je z kůže pravé. Patří sem specializovaná značka KWANPEN a bohužel také módní dům Louis Vuitton a jeho přidružené značky pod společností LVHM. Motiv krokodýlí kůže na kabelkách vypadá skvěle, ale prosím, kupte si takovou kabelku raději z imitace. Krokodýl musí nejdříve zemřít, než může být jeho kůže zpracována a podmínky, za jakých se tomu děje, jsou odstrašující.

Mikro bags

Ještě menší, ještě menší, ještě… A teď? Dál už to ani nejde, protože takovou kabelku by udržela jen panenka Barbie. Kabelky se během dvou sezón rapidně zmenšily. I proto se rozmáhá móda jich vrstvit několik najednou. Do těch v mikro velikosti se vám stejně nevejde ani mobil, ani balíček s kapesníky, natož diář! Vypadají roztomile a kupodivu taky pěkně draze. Což možná i vyváží jejich nepraktičnost.

Zdroj: vogue.com , pinterest.com

Leave a Reply