OZDOBTE SI OBLEČENÍ PODLE SEBE

Nedaří se vám najít tričko s tím správným potiskem? Máte v hlavě představu, jak by váš nový kousek měl vypadat, ale ne a ne ho objevit? Nevadí. Přivítejte zpátky do hry nažehlovačky, které pravděpodobně znáte z dětství. Dnes ale žádná autíčka namísto záplat a kočičky na rukáv. Vybrali jsme jiné motivy, které by vám mohly padnout do vkusu. Alespoň nám teda padly.

nažehlovačky a nášivky (2)

Trend devadesátek zpět na scéně

Minulost se vrací. Žádná novinka, v módě se jedná o naprosto přirozený průběh. Stejně tak, jako se do top trendů vrátil denim a džínové bundy, košile i šaty, ruku v ruce s ním se plíživě vrátila móda nažehlovaček. Ty, kterým se automaticky vybaví záplaty z dětských kreslených obrázků na roztrhaných kalhotách, uklidníme hned na začátku. Nic takového. Nažehlovačky v roce 2018 nabírají úplně jiný směr. Kromě oblíbených log NASA nebo basketbalových týmů si můžete nažehlit třeba jednoduché obrázky skleničky s vínem, rtěnku, sluneční brýle nebo nápisy.

Nenechte se zmást bundami a džíny, na kterých přes nažehlovačky téměř ani nevidíte podklad, jejich četnost a umístění je v tomto případě úplně na vás. Co třeba motiv lapače snů na bílém triku? Nebo raději na zádech džínové bundy? Nebo koktejl, zmrzku a hranolky na zadní kapsu minikraťasů? Nebo khaki maskáče posázet logy punkových hudebních skupin? Vyberte si obrázky a nápisy tak, aby vás bavily. A neomrzely.

nažehlování a nažehlovačky (3)

Jak nažehlovačky vybrat a kde je koupit?

Velký benefit tohoto trendu? (Kromě možnosti maximální personifikace?) Nažehlovačky stojí pár korun. Když půjdete nakupovat na ebay, sice asi neobjevíte žádný extra originální motiv, za to budete mít poměrně slušný výběr s cenami okolo dolaru za jeden obrázek. Na českých e-shopech zatím frčí spíše dětské motivy, proto se nenechte odradit a rovnou hledejte na zahraničních pod heslem iron-on transfers. Po jednodušších motivech se můžete podívat i v kamenných švadlenkách.

Pokud toužíte po stylových nápisech, nejlépe uděláte, objednáte-li si arch nažehlovací fólie, z níž si nápis vystřihnete podle sebe. Upozornění zní jasně, připravte si pevné nervy, ostré nůžky a dobré nápady. Inspirace ale na internetu určitě naleznete dostatek.

Při výběru (hlavně online) si najděte velikost nažehlovačky a ujistěte se, že koresponduje s vaší představou. Nejdůležitějším bodem ze všech je hlavně typ – nažehlovačky totiž mohou mít několik provedení a u každého se liší jejich použití. 

nažehlování a nažehlovačky (2)

Jak se používají?

Jak už sám název napovídá, hlavním gró je obrázek nažehlit na látku. Nejdříve si tričko, džíny nebo cokoli jiného položte rovně na žehlící prkno. Nažehlovačku umístěte na vybrané místo a položte přes ní bavlněnou utěrku. Žehličku nahřejte na takovou teplotu, na kterou se smí žehlit samotný oděv a tlakem žehlete přes celou plochu nažehlovačky.

Pozor věnujte zejména tomu, jaký typ nažehlovačky chcete použít. Silnější vyšívací záplata bude držet už po tomto postupu, s nažehlovací folií se pracuje obtížněji, proto uděláte nejlépe, budete-li se držet přesně návodu na obalu. Nažehlit jakoukoli záplatu ale není nic složitého, co byste měla raději vzdát. Jen to chce čas, trpělivost a trochu soustředění. Nikdo si totiž vysněný nápis nebo obrázek nechceme nenávratně zažehlit nohama vzhůru, že…

nažehlování a nažehlovačky (1)

Zdroj fotek: pinterest.com ; wildflower.co