TIPY NA ZERO WASTE VÁNOČNÍ DEKORACE, ANEB ZPRACUJTE ZBYTKY

Nečekají vás žádné složité návody a nebudete k nim potřebovat vlastně téměř nic jiného, než (věříme) máte běžně doma. Na výrobu vám bude stačit jen pár minut. Tvoření je ohleduplné vůči planetě. A váš domov bude krásně vyzdobený… To zní dokonale, nemyslíte?

Větvičky, co zbyly z věnce

Ne všechny jehličnaté větvičky, které si připravíte na výrobu adventního věnce na něj také padnou. Některé se prostě nehodí. Pro ty je místo v rámci jiných dekorací. Pomocí tavné pistole jimi můžete ozdobit třeba rámeček na fotografii, dočasně jimi obložit rám zrcadla nebo polepit dřevěnou konstrukci na hvězdu. Stačí jehličí, nápady, dobré lepidlo nebo tavná pistole.


Roličky (nejen) od papírových utěrek

Nepoužíváte-li papírové utěrky jako rychlopomocníky při vaření v kuchyni, jistě doma máte minimálně čas od času prázdnou roličku od toaletního papíru. Papírové roličky všech průměrů a délek lze zpracovat na ozdobné hvězdičky. Vypadají luxusně a přitom stačí nůžky, kterými je nastřiháte a potom vytvarujete jeden proužek vedle druhého tak, jak se vám bude líbit. Nutností je dobré lepidlo.


Pomerančová kůra

Až si oloupete k svačině pomeranč, nevyhazujte slupku. Ještě za čerstva, když jsou měkké, vezměte kovové formičky a ze slupky si vykrájejte vánoční obrazce. Ty potom můžete navléknout na nit a ozdobit a provonět jimi chodbu, kuchyni nebo předsíň. Budou zdobit a zároveň do vzduchu uvolňovat citrusové silice. Podobně vyhrát si můžete i se slupkou od mandarinky nebo pomela. Jen to bude chtít ostřejší formičku.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Leave a Reply