CESTA K JÓZE BÝVÁ RŮZNÁ, ŘÍKAJÍ ZAKLADATELKY VERAMIRA

Zastav se. Dýchej. Buď. Filosofie, která spojila Věrku a Mirku a prostřednictvím svého e-shopu s designovým jógovým oblečením a vzdělávacího webu v jednom předávat dál. „Na Veramira zastáváme názor, že v dnešním zrychleném světě lidé zbytečně spěchají. Utíkají z bodu do bodu, od úkolu k úkolu. Chceme zde proto inspirovat k zastavení se. Aby si každý uměl vychutnat svůj život naplno a v harmonii sám se sebou,“ říkají.

Cesta k józe může být různá

Obě zakladatelky Veramira začínaly své životní cesty poměrně daleko od klidné harmonizující jógy. Vystudovaly právnickou fakultu a po té se v rámci vzdělávacího institutu věnovaly vzdělávání klientů v oblasti osobního rozvoje, řešení konfliktů a komunikace. Věrka přes 10 let  působila jako konzultantka osobního rozvoje. Mirka se od dětství věnovala závodnímu lyžování a práce s tělem byla součást její přípravy. Ale až chronické problémy s páteří a práce s fyzioterapeuty ji přivedla k józe kundalini. „Meditace, vizualizace, dechová cvičení – to jsou věci, které rekonvalescenci rapidně urychlovaly. Tady přišla touha předávat informace dál,“ vzpomíná.

Věrka se věnovala přes 10 let osobnímu rozvoji jako konzultantka: „Klienty často trápily společné věci – přepracovanost, nároky života ve městě, nedostatek času, spánku a hlavně energie. Snadno jsem tak zjistila, že meditační cvičení a techniky mindfullness nestačí. Péče o tělo je stejně důležitá a často na ni zapomínáme,“ vysvětluje. 

E-shop, který vás posune o kousek dál

Nabídka designového oblečení na jógu je v Česku stále relativně slabá. Právě zakladatelky Veramiry patří mezi nadšence, kteří do České republiky přivádí nové jógové značky. Sortiment plánují stále rozšiřovat. Při výběru značky pro ně hraje důležitou roli, že ví, kdo za nimi stojí. Výběr ovlivňuje také kvalita materiálu a design. Se stylovým a propracovaným oblečením se bezpochyby cvičí jóga o něco radostněji.

Zatím je k dostání značka Kundalini wear – oblečení splňuje hned několik důležitých aspektů – je pěkné, kvalitní a něčím výjimečné. Další značkou je španělská Shambhala. Tito jogíni z Barcelony vědí, co každý jogín potřebuje. Na e-shopu si můžete prohlédnout a zakoupit také vlastní Veramira trička. Autorskou kolekci ale Věrka s Mirkou plánují do budoucna rozšiřovat. A žhavá novinka na závěr? Na Veramira přibyla dánská značka Moonchild, která v sobě spojuje jedinečné prvky ženskosti a severský minimalismus. Taktéž všechny své produkty vyrábí v Evropě s ohledem na životní prostředí a využívá jedinečné eco a recyklovatelné materiály.

Zdroj obrázků: veramira.com

Leave a Reply