DOPŘEJTE SI S KANTU TERAPII LESEM

Lesní terapie v pojetí Kantu přírodních osvěžovačů vzduchu a směsí éterických olejů představuje způsob, jak si díky svým čichovým vjemům dopřát pozitivní vlastnosti lesního prostředí i doma. Eterické oleje mají antivirové i antibiotické účinky, přírodně vzduch dezinfikují. Díky Aromaterapeutickým účinkům navodí přijemnou atmosférů a pomůžou vám s fyzickou i psychickou rovnováhou. Proč jsou éterické oleje založené na vůni lesa tak zajímavé?  

Jaké jsou účinky éterů lesa na člověka?

Japonští vědci díky sérii studií zjistili, že procházka lesem má blahodárné účinky – snižuje stres podporuje imunitní systém, zlepšuje koncentraci a paměť, uklidňuje. Na člověka působí étery stromů, které se v něm nacházejí: borovice, smrk, cedr, jedle. Každý z těchto velikánů je specifický a jeho jehlice vylučují do vzduchu jedinečné esence (phytoncidy), působící na člověka, jeho fyzickou i duševní stránku. Inhalací těchto éterů, podle japonské studie profesora Miyazakiho, se snižuje krevní tlak a navyšuje aktivitu imunitního systému. Zajímavým zjištěním je, že čisté éterické oleje z těchto stromů nám umožní čerpat tyto zdravotní výhody i v našem domově, a to až 50 % účinků fyzického lesa. Borovice například otevírá dýchací cesty a podporuje sebedůvěru, cedr posiluje nervovou soustavu a podporuje sílu a odvahu. Všechny jsou dobrým podpůrným prostředkem k léčbě respiračních onemocnění a k navrácení klidu a jistoty do lidské mysli.

autorka fotky: Tereza Korcová

Jak s vůní lesa pracovat?

Navštěvovat lesní prostředí vědomě. Inspiraci lze čerpat z japonského konceptu Shirin-Yoku, tzv. Lesní terapie. V lesích, ale i parcích je potřeba procházet se pomalu, věnovat pozornost smyslovým prožitkům – sledovat vizuální krásu stromů, mechu, hluboce nadechovat lesní vzduch a s výdechem propouštět vše, co není potřeba dále s sebou nést. Naslouchat zvukům a nechat je rezonovat uvnitř těla. V našich běžných pracovních dnech jsme vystaveni velké míře stimulů, naše pozornost je nabourávána mnoha podněty z okolí, takže roste míra stresu a celkového nepohodlí. Proto je les skvělým terapeutem, který nabízí velmi efektivní zklidnění a regeneraci.

 Jak fungují interiérové spreje a éterické oleje?

Díky promyšlené směsi éterických olejů působí obdobně, jako procházka lesem, jen působí kratší dobu. Rozprášíte jemnou mlhu v prostoru, který chcete či potřebujete provonět, osvěžit či očistit. S olejem lze pracovat klasicky – s pomocí aromalampy nebo difuzéru.

Kousek lesa až k vám domů – LES

Tato čistá osvěžující a harmonizující směs jehličnanů, cedru a dubového mechu z řady Forest Bathing – Lesní terapie je svěží a voní čistě jako vzduch v lese po dešti. Vytváří uvolňující, osvěžující atmosféru podporující klid v duši, pozvedá náladu.

Svěží zelené tóny jehličnanů – jedle balzámové, borovice a jedlovce kanadského vycentrované cedrem a doplněné projasňujícím cypřišem se základem zemitého dubového mechu se spojují v lahodnou kombinací, která vám dodá čerstvou energii a navodí pocit hlubokého klidu. 

Esence stromů nám pomáhají se vycentrovat, uzemnit se podobně jako procházka na čerstvém vzduchu lesem. Tato lesní směs má blahodárné účinky pro dýchací ústrojí, je antiseptická, probudí vaší vitalitu, podpoří imunitní systém. Čisté éterické oleje jehličnanů jsou dobrým podpůrným prostředkem při léčbě respiračních onemocnění. Vhodné pro meditaci.

Trocha exotiky – SELVA

Harmonizační směs obsahuje čisté éterické oleje vzácných stromů z deštného pralesa a exotických květin. Výzkum ukázal, že používání čistých přírodních esencí ze stromů a rostlin, vám dává stejné zdravotní výhody, které les nabízí, jen po kratší dobu. Tato vůně vznikla jako vzpomínka na mou první návštěvu Amazonského pralesa, jako tribut jeho divokosti, živoucnosti, čistotě a nádheře. 

Jejím posláním je dát vám zakusit pocit, kdy stojíte u čistých vodopádů a vdechujete jemnou svěží mlhu padající do krystalicky průzračné laguny, navodit atmosféru teplého vlhkého vzduchu, který nese vibraci divokých šelem a zvířat, kterých název ani neznáme. Jako vzdání díku Pachamamě – naší matce Zemi a její bohatosti, zemitosti, stability. Je to vzdání úcty obrovským stromům, které rozkládají vysoko nad hlavami své složité koruny a nesou v sobě moudrost věků,  symbióze rostlin, zvířat a lidí. Je to uznání syrovosti života v kombinaci s elegancí vibrujících květů a vůní.

autorka fotky: Tereza Korcová

Co všechno SELVA obsahuje a jaké mají jednotlivé složky účinky?

Kantu obsahuje pouze směs 100% čistých esenciálních olejů do aromalampy nebo difuzéru. Přírodní cestou provoní prostor a pročiští jej od negativních energií. Ve směsi najdete kombinaci svěžích i dřevitých vůní, které fungují ve vzájemné souhře. 

Copaiba – dřevitá sladká lehce balsamická vůně z brazilského stromu je používáná při ceremoniích po staletí pro své spirituální a fyzické léčebné schopnosti, je protizánětlivá a antiseptická. Pozvedá náladu a utišuje. Pomáhá nám být v přítomnosti.

Palo Santo – svěže vonící s náznakem mátového tónu a citrusu. Esence ” svatého dřeva” energeticky pročišťuje prostor i nás. Je používán pro léčení, čištění a ochranu šamany a medicinmany v Jižní Americe. Palo Santo má magické kvality – říká se, že olej představuje starobylé duchy stromů, které přináší požehnání, lásku a štěstí. Vhodné pro pourůžití pro meditace, nastavení a zpečetění vašich záměrů. Jeho projasňující vůně pozvedá vibrace a prohlubuje napojení na Matku Zemi.

Růžové dřevo –jemná uchvacující vůně sladce dřevitá s tóny růže, otevírá srdce a pomáhá nám uvolnit napětí a nervozitu, pustit to staré a posunout se vpřed. Má protivirové a antibakteriální účinky.

Bergamot, Vetiver, Zázvor a Pačuli ukotvuje tuto směs svou svěžestí a dodávají ji zelené štávnaté tóny. Naplní nás pocitem uzemnění, stability, klidu a pocitu sounáležitosti s Matkou Zemí. Stabiliztuje náladu.

Leave a Reply