PROVOŇTE SI DOMOV PODZIMEM

Podzim dorazil se vší parádou včetně jeho pověstného sychravého počasí. Vyrazte do přírody na barevné listí a sbírání kaštanů, než zůstanou jen holé větve. A až se vrátíte z procházky, provoňte si svůj domov typickými podzimními vůněmi. Které to jsou?

pexels-photo-1071285.jpeg

Santalové dřevo – specifická vůně, kterou výrobci s radostí přidávají i do parfémů. Navozuje klid a harmonii, proto si santalové dřevo mnoho lidí kape také do difuzérů a nechají jim provonět celý interiér. Svíček s jeho vůní najdete nespočet, kupujte raději ověřené a kvalitnější značky, aby vůně byla opravdu intenzivní.

Směs koření – spojení skořice a hřebíčku se úzce pojí s Vánocemi, některé z vás by mohla potěšit už během druhé části podzimu, kdy se pomalu všichni na vánoční svátky těšíme a připravujeme. Ve směsi může být i jablko, který vůni trochu odlehčí a přiblíží více zpět k pozdnímu létu.

Karamelizovaná hruška – kdy jindy si dopřát unikátní vůni karamelu a hrušky než během podzimu? Co vás zaujme možná ještě více než její vůně je, že si se stejnou příchutí můžete koupit i lahodný čaj nebo upéct domácí moučník.

Hřejivý kašmír – přesný název novinky od Yankee Candle, která je jako dělaná na chladné podzimní večery, které trávíte třeba nad knihou nebo u oblíbeného jídla. Kombinuje v sobě santalové dřevo a exotickou pačuli, zlatou ambru, pomeranč a vanilku.

Dýňový koláč – tuto specifickou vůni najdete také spíše u firem orientujících se na kvalitní svíčky. Vůně se skládá ze sladké dýně, muškátového oříšku, skořice a kousku jablka v máslové krustičce.

Autumn Pearl – vůně z dílny Yankee Candle, která propojuje aromatickou směs orchideje, vanilky a frézie.  Patří mezi svěží vůně, které oceníte, až vás silné kořeněné a dřevité tóny trochu omrzí.

Jablečný štrúdl – vůně, která vás vmžiku přenese na babiččino křeslo a do ruky jemně vloží talířek s čerstvým a ještě horkým štrúdlem. Ve vůni nenajdete nic navíc, než jen to, co je potřeba k tomu nejlepšímu štrúdlu – horká jablka a křupavý hnědý cukr.

Autumn Glow – intenzivně kořeněná vůně s důrazem na podzimní květy, čerstvé bylinky, citrus a pačuli se zlatou ambrou. Provoní váš domov za chvilku, a to díky rovnoměrně rozprostřeným esencím v celém parafínu.

podzimní vůně svíčky yankee candle

Zdroj fotografií: Yankeesvicky.cz