Z TĚCHTO PRAŽSKÝCH JÓGOVÝCH STUDIÍ SE VÁM NEBUDE CHTÍT DOMŮ

Vybrali jsme pro vás několik jóga studií, jež si zamilujete. Stejně jako jógu, kterou si v nich zacvičíte pod vedením profesionálů a v příjemném prostředí.

Jógovna

Jógovna je jógovým butikovým studiem, které se nachází v samotném srdci Prahy. Mimo lekcí jógy, vedených zkušenými lektory, nabízí také posezení u velkého rukodělného stolu či v designových křeslech s polštářky od designérky Lindy Vrňákové. K tomu si můžete zapůjčit knihu s jógovou tématikou, nebo si jednoduše přinést knihu vlastní. „Jógovna je prostorem nejen pro vaši jógovou praxi, ale třeba k coworkingu po ranní lekci či k posezení a sdílení s přáteli. Našim přáním je, abyste mohli zanechat nejen boty, ale i starosti za vstupními dvěřmi.“

KDE? Jindřišská 5 (vchod Jindřišská pasáž), Praha 1

Iyengar yoga institut Praha

Tento yoga institut najdete opět v centru Prahy. Založila ho Helena Kubrychtová Bartová a její tým v roce 2014. Požehnání jim dala rodina BKS Iyengara i Indické Puny. Iyengar je místo, kde se samotná jóga učí trochu jinak. Důraz je kladen nejenom na rozvoj a poznání fyzického těla, ale i k určité transformaci a uvědomění si sama sebe na cestě životem. „Z výuky probíhající v institutu velice rychle pochopíte, že jóga není jen mechanické provádění pozic v potu tváře na podložce!

KDE? Vodičkova 15, Praha 1

Yoga Movement

Yoga Movement je studio inspirované studii v jihovýchodní Asii vytvořené pro všechny, kteří hledají prostor pro svou jogínskou praxi. Cílem bylo sestavit prostor, ve kterém se budete cítit skvěle. Proto zde najdete pohodlnou lounge zónu, teplý bylinkový čaj a čistou vodu, eko jógamatky a prostorné zázemí v šatnách. I přestože v rozvrhu najdete netradiční názvy, všechny lekce navazují na jógovou filosofii a následují tradice Hatha a Vinyasa jógy.

KDE? Na Zatlance 1151/8, Praha 5 – Smíchov

Namastery

Pozorujte rytmus vašeho dechu, pociťte vzduch proudící dovnitř a ven, pociťte životní energii uvnitř svého těla, dovolte všemu ať je. Poznejte svůj prostor, uvnitř i vně. Je třeba ještě něco dodávat? Snad jenom to, že zde najdete spoustu druhů jógy, od té zaměřené na mysl a flexibilitu až po ty dynamičtější a silovější. Zkrátka na své si zde přijde opravdu každý. A navíc ten prostor vypadá prostě pohádkově!

KDE? U Pernikářky 111/2a, Praha 5

Jóga Ateliér

Zkuste na přelomu května a června vystoupit ve stanici Strašnická a projděte se závějemi růžových lístků. Pohodlně dojdete na Skalku, kde na vás bude čekat malé, útulné jóga studio. Kromě jógy si zde můžete zatančit a nebo se přijít zrelaxovat po náročném dni.

KDE? V Olšinách 3383/126a, Praha 10 – Strašnice (pár minut pěšky od stanice metra A Skalka)

Tereza Bartoňová
Zdroje: jogovna.cz; iy.yoga; yogamovement.cz;
namastery.cz; jogaatelier.cz; forbes.cz; pinterest.co.uk

Leave a Reply